Bydgoszcz
3C
Mżawka
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 3 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTłumy na rajdzie Galerii Pomorskiej. 10 000 zł trafiło do domu dziecka [ZDJĘCIA]
03.07.2018 | 12:52

Tłumy na rajdzie Galerii Pomorskiej. 10 000 zł trafiło do domu dziecka [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Rajd tradycyjnie ruszył z Galerii Pomorskiej.

Fot. MAT. PRASOWE

30 czerwca 2018 odbył się jubileuszowy X Rajd Rowerowy Galerii Pomorskiej.

Rajd, jak co roku, zgromadził ogromną ilość osób – w minioną sobotę wzięło w nim udział ponad 2 100 osób! Padł więc rekord, odkąd rajd rowerowy na stałe wpisał się w kalendarz sportowych i rodzinnych wydarzeń w Bydgoszczy. Był to największy peleton rowerowy w Polsce!  – Zgodnie z obietnicą przekazaliśmy 10 000 złotych na Dom Dziecka w Bydgoszczy, ponieważ frekwencja była bardzo wysoka i przekroczyła liczbę 2 000 uczestników – mówi Izabella Knitter, Marketing Manager Galerii Pomorskiej. Z okazji jubileuszu w rajdzie jechał również Rafał Maślak – mister Polski, który przed startem poprowadził rozgrzewkę.

Zapisy przez internet rozpoczęły się pod koniec maja, a zapisało się ponad 2300 osób. – Dla pierwszych 800 uczestników przygotowaliśmy koszulki z grafiką Rajdu, dla kolejnych 500 osób czapeczki rajdowe. W każdym zestawie startowym znalazły się też kolorowe odblaski. Dla wszystkich przygotowaliśmy również numery startowe, z których pierwsze 1800 było imienne – mówią organizatorzy. Dla 2000 zapisanych osób zapewniono również ciepły posiłek na mecie. Woda była zapewniona dla wszystkich uczestników, tak samo jak balony, które przyczepione do rowerów, dodatkowo podkreślały wyjątkowość wydarzenia i przyciągały uwagę przechodniów i kierowców na trasie.

Rajd rowerowy startował z parkingu Galerii Pomorskiej o godzinie 12:00. Trasa liczyła około 12 km i prowadziła głównymi ulicami Bydgoszczy: Fordońską, Jagiellońską, dalej Ogińskiego do ronda Wielkopolskiego, z powrotem do Jagiellońskiej, przez ul. 3 Maja i Gdańską, aż do mety na polanie hippicznej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Od godziny 12:30 straż  miejska czekała na najmłodszych uczestników w miasteczku drogowym w Myślęcinku, gdzie dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego, a następnie dołączyły do peletonu. Na mecie odbył się piknik rodzinny, konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci. Do wygrania było 5 rowerów, zestawy turystyczne oraz upominki sportowe od najemców Galerii Pomorskiej.

Nad prawidłowym przebiegiem rajdu i bezpieczeństwem uczestników czuwały służby porządkowe (policja) i medyczne (pogotowie ratunkowe) oraz partner wydarzenia – Bydgoska Masa Krytyczna.


Powiązane treści