Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycje w regionieTo będzie jedna z ważniejszych inwestycji w Sępólnie. Otwarto oferty w przetargu
09.06.2020 | 09:33

To będzie jedna z ważniejszych inwestycji w Sępólnie. Otwarto oferty w przetargu

Oferty w postępowaniu przetargowym złożyło w sumie dziewięć firm.

Na zdjęciu: Tak po rewitalizacji ma wyglądać sępoleńskie Śródmieście.

Fot. UM Sępólno Krajeńskie / wizualizacja

Niemal 9 milionów złotych – to koszt prac związanych z rewitalizacją centrum Sępólna Krajeńskiego. Otwarte zostały koperty z ofertami, jakie firmy złożyły w postępowaniu przetargowym.

O planach związanych z rewitalizacją sępoleńskiego Śródmieścia pisaliśmy na naszych łamach w połowie marca tego roku. – Rewitalizacja centrum będzie jedną z największych inwestycji miejskich realizowanych w ciągu ostatnich kilku lat – mówi burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski i wylicza zakres prac remontowych, które obejmą nie tylko Plac Wolności. – Również wszystkie boczne uliczki Starego Miasta czyli: Ratuszowa, Kościelna, Farna, Studzienna oraz teren wokół naszego kościoła parafialnego – dodaje.

Na początku miesiąca, w sępoleńskim urzędzie otwarte zostały koperty z ofertami firm, które są zainteresowane wykonaniem inwestycji. Urzędnicy szacują, że całkowity koszt prac powinien wynieść ok. 9 milionów złotych. Najdroższą ofertę złożyła firma „Steinbudex” – na blisko 13,5 mln zł. Niewiele mniej, bo 12,9 mln zł chce za wykonanie robót firma „Granit” ze Strzegomia, a niemal 11,9 mln zł – grudziądzki Prasbet. Ofertę na 10,7 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego, a na 10,5 mln zł – Zakłady Transportu i Usług oraz Gospodarki Komunalnej w Sępólnie wraz z Zakładem Usług Energetycznych Grabiński z Więcborka.

Pozostałe oferty opiewają na kwotę ponad 9 mln zł – takie złożyły bydgoski Betpol i firma Wnortex z Dywit oraz na przeszło 8 mln zł – tutaj taki kosztorys został przedstawiony przez firmy Marbuk z Charzykowa i Grupę Budowlaną Polskie Surowce Skalne z Bielan Wrocławskich.

W ramach prac na obszarze objętym rewitalizacją, wszystkie instalacje oświetleniowe zostaną wymienione, powstaną nowe nawierzchnie ciągów komunikacyjnych i kanalizacja deszczowa, a w tym obszarze drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu. – Na Placu Wolności powstanie fontanna, będą ławeczki i nowe nasadzenia drzew – słyszymy w sępoleńskim magistracie. Jednocześnie plac ma zostać tak przebudowany, aby pełnił funkcję spacerowo-rekreacyjną, a sezonowo będzie możliwość urządzania tam ogródków z małą gastronomią.

Prace związane z rewitalizacją rynku mają potrwać do sierpnia przyszłego roku. Jednocześnie sępoleńscy urzędnicy informują, że z Regionalnego Programu Operacyjnego udało im się pozyskać dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Wyniosło ono ponad 3,6 mln zł.

To będzie jedna z ważniejszych inwestycji w Sępólnie. Otwarto oferty w przetargu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments