Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 16 • L 15
19C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiTo co najważniejsze, kiedy od zaraz potrzebna jest praca – Poznań, Warszawa, Kraków i inne miasta
29.06.2021 | 15:28

To co najważniejsze, kiedy od zaraz potrzebna jest praca – Poznań, Warszawa, Kraków i inne miasta

Na zdjęciu: Przeczytanie opinii, zapoznanie się z działalnością i historią firmy, do której aplikujemy, na pewno pomoże nam podczas rekrutacji.

Fot. materiał partnera

Proces poszukiwania pracy jest dość złożony. Jeśli już od pewnego czasu zmagasz się z brakiem odpowiedzi na aplikacji, być może robisz coś nie tak, bądź też zapomniałeś o pewnej istotnej kwestii. Nie istotne, na jakim etapie kariery jesteśmy, a także jakie mamy doświadczenie w branży – pracę da znaleźć się zawsze, jednakże warto pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Gdy poszukiwana jest jakakolwiek praca Poznań i inne duże miasta zwykle mają najwięcej do zaoferowania pod względem ofert, natomiast nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeni do zmiany miejsca zamieszkania. Warto przygotować dobry, spersonalizowany list motywacyjny, a później odpowiednio przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną. Przeczytanie opinii, zapoznanie się z działalnością i historią firmy, do której aplikujemy, na pewno pomoże nam podczas rekrutacji.

„Szukam pracy już od kilku miesięcy i nic”

Dziesiątki, a nawet setki wysłanych aplikacji i nic z tego nie wynika? Tak, to frustrujące. Musimy się niestety uzbroić w cierpliwość, a szczególnie pamiętać o tym, że podczas szukania pracy należy postawić na jakość, kosztem ilości. Oferty pracy znajdują się na wielu portalach. W wielu miejscach znajdziemy specjalne kryteria wyszukiwania, a także możliwość zapisania się do newslettera. Najważniejsze jest jednak to, aby dobrze określić, jakie oferty będą najlepiej pasować do naszych kwalifikacji. Mija się z celem wysyłanie aplikacji tam, gdzie nie spełniamy szeregu wymogów, gdyż możemy po prostu nie mieć szczęścia. Odpowiedzmy sobie zatem na pytania – co chcemy robić, co potrafimy, czego chcielibyśmy się nauczyć, a także na jakim etapie kariery aktualnie się znajdujemy.

„Co jest nie tak z moim CV i listami motywacyjnymi?”

Mając rzetelnie przygotowane dokumenty pod aplikacje, to naprawdę spora część sukcesu. Warto poświęcić chwilę na to, aby do każdej oferty przygotować spersonalizowane CV i list. Rekruter z doświadczeniem, na pewno dostrzeże i doceni nasze zaangażowanie na tym etapie. Dobre CV to te nie za krótkie, ale też nie za długie. Zawrzyjmy w nim jak najwięcej informacji o swej karierze, a także o cechach, które mogą okazać się przydatne na danym stanowisku. Warto postawić na zwięzłą formę. Każda kwestia może być w końcu rozwinięta już podczas rozmowy. Ostatnia ważna kwestia – kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw, dlatego w CV piszmy prawdę i tylko prawdę. Zaoszczędzimy tym samym czas sobie oraz rekruterom.


Podobne wpisy

Powiązane treści