Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

To jednak nie byli dostawcy jedzenia. W torbie zamiast pizzy mieli… skradzione kable

Dodano: 29.09.2022 | 09:29

Na zdjęciu: 23-latkowie zamiast jedzenia nieśli w torbie... skradzione kable.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży kabli. Podejrzani, by nie wzbudzać podejrzeń, łup przenosili w torbie do przewożenia żywności. Obaj odpowiedzą za kradzież, a jeden z nich dodatkowo za posiadanie narkotyków.

Wszystko zaczęło się w rejonie ulic Sienkiewicza i Śniadeckich w Bydgoszczy. – Wówczas policyjni „wywiadowcy” zwrócili uwagę na dwóch idących chodnikiem mężczyzn. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden z nich był znany policjantom z wcześniejszych kradzieży, natomiast drugi niósł na plecach torbę służącą do dostarczania żywności. Jednak sposób, w jaki mężczyzna ją niósł świadczył o tym, że nie ma w niej gotowych dań, a raczej bardzo ciężkie przedmioty – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Okazało się, że mężczyźni kierują oni swoje kroki do pobliskiego punktu skupu złomu. Policjanci postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli przenoszonego bagażu potwierdziło się, że podejrzenia patrolu były słuszne. W torbie znajdowały się skradzione wcześniej przewody miedziane. Mężczyźni chcieli je sprzedać. – Policjanci bez problemu ustalili pokrzywdzoną firmę, której przedstawiciel oszacował poniesione straty na kilkaset złotych – dodaje Kowalska. Złodzieje przywłaszczyli bowiem aż 20 kg kabli.

Ponadto przy „dostawcy jedzenia” funkcjonariusze znaleźli woreczek z 13 gramami marihuany, kilkoma gramami kryształu oraz tabletkami amfetaminy. Zabezpieczone środki trafiły do policyjnego laboratorium, natomiast obaj 23-latkowie do policyjnego aresztu. „Wspólnicy” usłyszeli już zarzuty dotyczące kradzieży, dodatkowo jeden z nich odpowie również za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Od 1 października drastyczne cięcia w komunikacji miejskiej. Sprawdź szczegóły

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments