Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 7 • L 4
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITo już rok z MetropoliąBydgoską.PL!
okladka_numer7_rocznica
15.10.2016 | 10:46

To już rok z MetropoliąBydgoską.PL!

Kilka słów o nas dla Was z okazji pierwszej rocznicy istnienia portalu.

Na zdjęciu: Wiosną MetropoliaBydgoska.PL dociera do Czytelników również w wersji papierowej.

Fot. mat. własne

15 października 2015 roku wystartował projekt, w którego stworzenie zaangażowała się grupa kilkunastu zupełnie różnych od siebie osób. Najmłodszy z dziennikarzy w niedzielę będzie świętował dwudzieste dopiero urodziny, najstarszy liczy sobie niemal sześćdziesiąt wiosen… Mamy różne pasje, różne doświadczenie zawodowe czy poglądy, ale jeden wspólny cel – stworzenie portalu na miarę aspiracji Bydgoszczy.

CZYTAJ TAKŻE: MetropoliaBydgoska.PL – numer 7/2016 z 14 października 2016 roku [POBIERZ]

Portalu na miarę metropolii: nowoczesnego, a zarazem rzetelnego, w pełni mobilnego i doskonale działającego w świecie mediów społecznościowych. Portalu, który zakresem swojej tematyki obejmie dosłownie każdą dziedzinę życia – od sportu, rozrywki i kultury, po politykę czy gospodarkę.

Internauci są na TAK

Blisko 4 miliony odsłon oraz około 150 tysięcy użytkowników odwiedzających portal w każdym miesiącu – liczby te są dla naszego zespołu redakcyjnego najlepszą motywacją do działania! Świadczą bowiem o tym, że internauci z entuzjazmem przyjęli proponowaną przez nas wizję portalu informacyjnego. Portalu opartego nie tylko na krótkich newsach dostępnych już kilka chwil po zdarzeniu, lecz również na dłuższych tekstach analitycznych, fotorelacjach czy wywiadach. Obecnie docieramy głównie do mieszkańców Bydgoszczy, ale już w kolejnych miesiącach planujemy rozszerzyć obszar naszego działania o kolejne miasta i powiaty. Chcemy stworzyć w nich oddziały terenowe.

Facebook na medal

Miarą sukcesu firmy z pewnością jest zakres jej obecności na największym serwisie społecznościowym na świecie – Facebooku. Wpisy na portalu pojawiają się niemal przez całą dobę. Jesteśmy z Wami w stałym kontakcie, a profil Metropolia Bydgoska.pl stał się miejscem Waszych dyskusji i wirtualnych spotkań. Przez ten rok udało się nam pozyskać ponad 26 tysięcy fanów, w tym wielu bardzo zaangażowanych. Tym samym staliśmy się trzecim największym medium w regionie na tej platformie!

Metropolia również w druku

Po kilku miesiącach wyłącznie internetowej działalności podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu papierowego wydania Metropolii Bydgoskiej.pl. Pierwszy numer liczył 16 stron i wydany był w 20-tysięcznym nakładzie. Obecnie każdy egzemplarz naszej gazety ma 32 strony i dociera do 40 tysięcy czytelników! I najważniejsze – od początku dostęp do przygotowywanych przez nas materiałów, zarówno w internecie, jak i w druku, jest bezpłatny. I tak już zostanie.

Czas na działanie

Kolejne miesiące stać będą pod znakiem jeszcze większego zaangażowania naszej redakcji. Poprzez plebiscyty, podsumowania czy akcje społeczne chcemy wskazywać kierunki potencjalnego rozwoju metropolii, wspierać liderów tych przemian, ale również samodzielnie je inicjować! Na dobry początek zabiegamy o nadawanie ulicom w całej Polsce bydgoskiego patronatu. To już jednak temat na inną historię, o której możecie przeczytać na stronie 14 tego numeru.

Zachęcamy do lektury i dziękujemy za miniony rok!


Powiązane treści