Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 0 • L -1
0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
4C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob będzie we wtorek wybudzany. Jest też propozycja przeszczepu
gollob, szpital, transparent, wypadek
24.04.2017 | 19:09

Tomasz Gollob będzie we wtorek wybudzany. Jest też propozycja przeszczepu

Dobre informacje napłynęły ze szpitala, w którym przebywa Tomasz Gollob.

Na zdjęciu: Kibice przez ostatnie dwa dni gromadzili się pod szpitalem, aby wesprzeć Golloba.

Fot. DG

Tomasz Gollob ma być we wtorek wybudzany ze śpiączki farmakologicznej. Plany lekarzy przedstawił w rozmowie z serwisem SportoweFakty WP dr n. med. Cezary Rybacki.

Lekarz ze szpitala wojskowego w rozmowie z serwisem przyznał, że w kwestii poprawy stanu zdrowia Golloba „zrobiono krok do przodu”. – Drenaż został odłączony. Tomasz będzie powoli przygotowywany do rozintubowania. We wtorek, o ile nic się nie wydarzy, będzie wybudzany – stwierdził Rybacki.

Płyn zalegający w jamach opłucnowych udało się usunąć. Zmniejszane są też dawki leków, co ma przygotować sportowca do wybudzenia. W poniedziałek kibice po raz kolejny zebrali się pod szpitalem, aby wesprzeć Golloba. Na środę zaplanowana jest msza św. w jego intencji, a GKM Grudziądz rozpoczął zbiórkę środków na leczenie mistrza świata z 2010 roku. Jak poinformowały Sportowe Fakty, pomoc zapewnia też Grzegorz Ślak. Biznesmen i zarazem przyjaciel żużlowca zadeklarował finansowanie przelotu i leczenia w zagranicznej klinice, w której miałoby dojść do przeszczepu komórek macierzystych. Zanim jednak do tego dojdzie, potrzebna jest zgoda rodziny oraz opinia lekarzy.  CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJACH NA RZECZ GOLLOBA


Powiązane treści