Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 15 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob kandydatem na radnego! Wystartuje z jedynką
Gollob_wyjście ze szpitala_SG (22)
17.09.2018 | 16:47

Tomasz Gollob kandydatem na radnego! Wystartuje z jedynką

Wybory odbędą się 21 października.

Na zdjęciu: Tomasz Gollob od kilkunastu miesięcy stara się o powrót do zdrowia.

Fot. SG

Tomasz Gollob będzie kandydował do rady miasta Grudziądza – poinformował w poniedziałek  serwis WP SportoweFakty.  Wybitny żużlowiec wesprze ugrupowanie Łączy Nas Grudziądz obecnego wiceprezydenta miasta Marka Sikory.

Gollob od czasu wypadku, który wydarzył się w kwietniu 2017 roku, jest sparaliżowany i porusza się na wózku.  Wydaje się jednak, że jego forma psychiczna jest coraz lepsza, o czym może świadczyć start w wyborach. Polityczne zaangażowanie byłego mistrza świata potwierdził WP SportowymFaktom Marek Sikora, obecny wiceprezydent Grudziądza. – Nie spodziewałem się, że tak szybko i bez namysłu wyrazi zgodę – mówi w rozmowie ze wspomnianym portalem Sikora.

Gollob wystartuje z numerem 1 w okręgu 4, który w Grudziądzu jest największy. Do zdobycia jest tam aż osiem mandatów. Dla  byłego żużlowca ewentualne zasiadanie w radzie miejskiej może być sposobem na znalezienie zajęcia innego niż nadal priorytetowa rehabilitacja. Jako radny Gollob mógłby zajmować się sprawami sportu czy problemami niepełnosprawnych.

W wyborach w 2010 roku były zawodnik m.in. Polonii Bydgoszcz i GKM-u Grudziądz wspierał kandydaturę Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy.


Powiązane treści