Bydgoszcz
-11C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -12
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob patronem ulicy w Bydgoszczy i z rentą specjalną premier. „Dziękuję w imieniu przyjaciela”
Gollob_wyjście ze szpitala_SG (1)
13.12.2017 | 13:52

Tomasz Gollob patronem ulicy w Bydgoszczy i z rentą specjalną premier. „Dziękuję w imieniu przyjaciela”

Rentę specjalną przyznała Tomaszowi Gollobowi prezes Rady Ministrów.

Na zdjęciu: Renta specjalna byłaby przyznawana co miesiąc w wysokości 4 tys. zł.

Fot. Stanisław Gazda

Tomasz Gollob niedawno opuścił wojskowy szpital kliniczny, w którym przebywał od czasu poważnego wypadku na torze motocrossowym. Teraz ma otrzymać decyzją Prezes Rady Ministrów rentę specjalną.

Decyzję o przyznaniu Gollobowi renty specjalnej podjęła jeszcze przed ustąpieniem ze stanowiska premier Beata Szydło. Renta byłaby przyznawana co miesiąc i wynosiłaby 4 tys. zł.

Gollob niedawno wyszedł ze szpitala, natomiast rozpoczął się drugi etap rehabilitacji zawodnika. Jednym z pomysłodawców, by przyznać rentę specjalną Gollobowi był prezes PZPN Zbigniew Boniek, który napisał o tym na portalu społecznościowym. – Pani premier Beata Szydło może czasami przyznać rentę specjalną i to zrobiła. Dziękuję w imieniu przyjaciela – tak brzmi wpis Bońka.

Równolegle w pomoc zawodnikowi cały czas angażuje się także środowisko żużlowe. Jak podał Przegląd Sportowy, w zbiórce ogłoszonej przez PZMot. zebrano blisko 150 tys. zł. W rozmowie z gazetą honorowy prezes PZMot Andrzej Witkowski przyznał, że Gollobowi zostanie zadedykowana pierwsza runda cyklu Grand Prix 2018 – turniej na PGE Narodowym w Warszawie (12 maja). – To podziałało na niego niezwykle mobilizująco, bo wie, że musi wyrobić się z rehabilitacją, by 12 maja bez problemu wziąć udział w imprezie. To też niezwykle ważna pomoc – powiedział Witkowski.


Powiązane treści