Bydgoszcz
10C
Opady
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 10 • L 9
6C
Nd
4C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Gollob poleci do Szwajcarii? Żużlowiec rozmawiał z lekarzami z klinki w Lozannie
Tomasz Gollob_ SF (2)
02.01.2019 | 13:35

Tomasz Gollob poleci do Szwajcarii? Żużlowiec rozmawiał z lekarzami z klinki w Lozannie

O sprawach zabiegu poinformowały media.

Na zdjęciu: O planach operacji w Szwajcarii, Tomasz Gollob mówił 16 grudnia, kiedy to w Łuczniczce odbył się halowy turniej piłkarski "Gramy dla Tomka".

Fot. Szymon Fiałkowski

Powraca temat operacji Tomasza Golloba w jednej ze szwajcarskich klinik. Jak informują szwedzki dziennik „Aftonbladet” oraz Super Express, do zabiegu miałoby dojść w przyszłym miesiącu.

Temat operacji w klinice w Lozannie w Szwajcarii pojawił się dość niespodziewanie i powiedział o nim sam 48-latek, który od ponad półtora roku prowadzi heroiczną walkę o powrót do zdrowia po koszmarnym wypadki, jakiemu uległ w kwietniu 2017 roku na torze motocrossowym w Chełmnie. Dwanaście miesięcy temu pojawiło się pierwsze światełko w tunelu, jak chodzi o leczenie byłego żużlowca. Gollob poleciał na leczenie do specjalistycznej kliniki w chińskim Nanning, jednak zastosowana przez tamtejszych lekarzy metoda akupunktury tylko pogorszyła sprawę. Stan zdrowia byłego indywidualnego i drużynowego mistrza świata nie poprawił się, a on sam po kilku tygodniach podjął decyzję o przerwaniu leczenia w kraju środka i powrócił do rodzinnej Bydgoszczy, gdzie cały czas rehabilituje się pod okiem lekarzy w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym.

– Nie ukrywam tego, że chciałbym spróbować, taka szansa może przydarzyć się tylko raz w życiu – powiedział Gollob podczas halowego turnieju piłkarskiego „Gramy dla Tomka”, który w połowie grudnia odbył się w hali Łuczniczka i został zorganizowany przez trójkę jego byłych mechaników: Janusza Borzeszkowskiego, Rafała Lewickiego i Wojciecha Malaka. Prowadzący rehabilitację Golloba prof. Marek Harat przyznał w „Super Expressie”, że z byłym żużlowcem na temat tego zabiegu nie miał jeszcze okazji rozmawiać.

Póki co, najbliższe otoczenie byłego żużlowca nie chce ujawniać na czym miałby polegać zabieg, ani tego jaki byłby koszt przeprowadzenia takiej operacji. Według Super Expressu, mowa o kwocie nawet miliona dolarów, a sam Gollob podobno prowadził już rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami kliniki, a obie strony miały wstępnie porozumieć się w sprawie przeprowadzenia operacji. Ta jednak najwcześniej mogłaby się odbyć w przyszłym miesiącu.


Powiązane treści