Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H -2 • L -4
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTomasz Gollob wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Biało-czerwoni ulegli Rosji [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Najpierw wprowadzenie Tomasza Golloba do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, a później piętnaście wyścigów stojących na wysokim poziomie – tak przebiegał wtorkowy (29 września) towarzyski mecz Polska – Rosja, który rozegrano na Sportowej 2.

Pojedynek na stadionie Polonii zakończył się zwycięstwem Rosjan 52:38. Nim kibice obejrzeli zaciętych piętnaście wyścigów to przed rozpoczęciem pojedynku do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski wprowadzono Tomasza Golloba.

– To dzięki jego hartowi ducha, nieustępliwości, wspaniałych zdolnościach technicznych a przede wszystkim temu błyskowi, wspaniałemu drygowi do jeżdżenia na motocyklu żużlowym, Polska zakochała się w żużlu – mówił podczas krótkiej ceremonii prezes Polskiego Związku Motorowego. Michał Sikora dziękował Gollobowi za wszystko, co zrobił dla dyscypliny. – Tym skromnym gestem wdzięczności chcemy cię powitać w Galerii Sław – dodał.

Patron pojedynków żużlowej reprezentacji Polski, europoseł Ryszard Czarnecki mówił: – Tomku, dzięki tobie żużel w Polsce jest wyjątkowy. Wszyscy jesteśmy twoimi dłużnikami, wszyscy jesteśmy wdzięczni za te Mazurki Dąbrowskiego w mistrzostwach świata – indywidualnie i drużynowo. Jesteś nam potrzebny jako inspiracja, jako człowiek, który będzie żużel popychał. Dzięki za wszystko – dodawał.

Gollobowi za lata startów dziękował także prezydent Bydgoszczy. – Dziękuję w waszym wspólnym imieniu za te emocje, starty. Były sukcesy i porażki, jak to w sporcie. Jesteśmy z tobą i zawsze będziemy z tobą – podkreślał Rafał Bruski.

Sam Gollob po raz kolejny dziękował za okazywane mu wsparcie, jak i za włączenie go do Galerii Sław. – Cieszę się, że ten sport – żużel – jest ponad podziałami politycznymi. Wierzę też w to, że ten stadion w Bydgoszczy będzie piękny z dnia na dzień – mówił. Namawiał również do budowy nowego stadionu żużlowego w Lublinie. – Kiedy widzę was na stadionach w całej Polsce, daje mi to dużo energii i chęci do tego, by walczyć – podkreślał.

To, że jestem na emeryturze sportowej nie oznacza, że ta dyscyplina nie będzie się rozwijać na wyżyny

– zakończył indywidualny mistrz świata z 2010 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści