Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTomasz Herkt: Chcemy wygrywać, i w Polsce, i w Europie
30.09.2017 | 15:35

Tomasz Herkt: Chcemy wygrywać, i w Polsce, i w Europie

Wywiad z trenerem Artego Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Trener koszykarek Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt

Fot. SG

Zadowolenie z podopiecznych, oczekiwania oraz przewidywania. Zobaczcie, co jeszcze powiedział nam trener Artego Bydgoszcz.

Sebastian Torzewski: Na inaugurację Artego pokonało Widzew Łódź 87:51. Po takim początku sezonu chyba musi być pan zadowolony z podopiecznych.

Tomasz Herkt (trener Artego): Tak, myślę, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Wymuszaliśmy błędy przeciwnika, graliśmy agresywnie w obronie, a atak był zbilansowany, więc jak na inaugurację, to było naprawdę udane spotkanie.

W sobotę zagracie z Energą Toruń. Czego się pan spodziewa po derbowym pojedynku?
W każdym spotkaniu chcemy grać o zwycięstwo i teraz nie będzie inaczej. Chcemy, żeby sala, w której się dobrze czujemy, była naszym atutem przez cały sezon. Jeśli mamy zamiar odzyskać medal, to u siebie musimy wygrywać. Wiadomo, że to derby, a w dodatku początek sezonu, więc nie wszystkie zespoły są jeszcze zgrane. Już wyniki pierwszej kolejki pokazały, że w każdym meczu trzeba wyjść maksymalnie skupionym.

W ten sposób potwierdzają się słowa Justyny Żurowskiej-Cegielskiej, która na pierwszym treningu przed tym sezonem przyznawała, że rozgrywki będą niezwykle zacięte.
Tak, ale już w zeszłym roku liga była bardzo wyrównana i nawet 7-8 zespołów liczyło się w walce o mistrzostwo Polski. Nawet Gdynia, która była ósma, nie sprzedała Wiśle tanio skóry. W tym roku to chyba pierwszy raz w historii polskiego basketu, że siedem zespołów zagra w europejskich pucharach. Już to świadczy o tym, że to będzie trudna liga.

A co start w europejskich pucharach oznacza dla Artego?
Nasze nastawienie jest identyczne jak w lidze – chcemy wygrywać. Natomiast jako zespół nie mamy żadnego doświadczenia w grze w Europie, jedynie poszczególne zawodniczki miały okazję grać w pucharach w barwach innych klubów. Na razie liga rosyjska nie wystartowała, więc nie wiemy nawet, jaka będzie siła tych zespołów, z którymi się zmierzymy w grupie. Będziemy grali przede wszystkim dla kibica, żeby on zobaczył, jak wygląda gra w Europie, jaki to jest poziom. A jak my na tym tle wypadniemy? W lidze polskiej na pewno będziemy walczyć o medale, a tutaj musimy zaczekać z prognozami do pierwszych meczów.


Powiązane treści