[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tomasz Wojciekiewicz, współzałożyciel Expressu Bydgoskiego, przeszedł na emeryturę [VIP TYGODNIA]

Dodano: 10.06.2022 | 12:44

Na zdjęciu: Tomasz Wojciekiewicz przeszedł na emeryturę.

Fot. Magazyn VIP

Tomasz Wojciekiewicz, współzałożyciel Expressu Bydgoskiego, przeszedł na emeryturę. W maju odebrał medal z rąk Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Kiedy na prima aprilis 1 kwietnia 1990 roku ukazał się pierwszy numer Expressu Bydgoskiego, nikt wówczas nie przypuszczał, że w krótkim czasie stanie się on najbardziej popularną gazetą w mieście. Tomek Wojciekiewicz od roku 1991 został prezesem Wydawnictwa Prasowego i Pozaprasowego Express S.A., a następnie po przekształceniu w 1992 spółki w Express Media do 2016 pełnił funkcję jej prezesa.

Równolegle przez ostatnie lata pełnił rolę szefa jednej z największych w kraju drukarni, która drukuje czasopisma dla północnej części kraju.

Za jego szefowania w Expressie powołany został do życia Dodatek Towarzyski VIP, który w krótkim czasie stał się ulubioną lekturą bydgoszczan. Powstało wiele inicjatyw i plebiscytów – Złoty Steteskop, Mecz o Grosz, Bydgoszczanin Stulecia, Bezpieczne Lato, Firma i Biznesmen Roku, Sportowiec Roku czy Osobowość Roku.

Do historii towarzyskiej przejdą też corocznie organizowane charytatywne Bale Expressu. To za jego kadencji rozwinęła się firma eventowa, która przez wiele lat organizowała wspólnie z Urzędem Miasta „Święto Bydgoszczy”.

Kamieniem milowym w zdobyciu rozpoznawalności Expressu były jedne z pierwszych w Polsce konkursy tzw. zdrapki, w których można było wygrać samochody.

Był to czas, że wydawnictwa mające monopol na rynku gazetowym mocno odczuły konkurencję Expressu. Zaczęło w nim pracować większość znanych i lubianych w mieście dziennikarzy, był okres, że Expresiak gościł obowiązkowy prawie w każdym domu.

Na sesji rady miasta prezydent Rafał Bruski pożegnał odchodzącego na emeryturę prezesa między innymi tymi słowami:  – Mam zaszczyt i przyjemność wręczyć dziś Medal Prezydenta wyjątkowemu bydgoszczaninowi. Doktor Tomasz Wojciekiewicz przez wiele lat był twarzą i organizatorem najbardziej poczytnego tytułu prasowego w Bydgoszczy. Przez lata „Express Bydgoski” pod jego wodzą był dla bydgoszczan podstawowym źródłem wiedzy o mieście. Dziękuję za towarzyszenie bydgoszczanom przez te wszystkie lata – w chwilach dobrych i złych, za codzienne dostarczanie rzetelnych informacji. Osobiście dziękuję za zaangażowanie w tworzenie wolnej prasy.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od roku magazyn jest częścią portalu MetropoliaBydgoska.pl.

Tomasz Wojciekiewicz, współzałożyciel Expressu Bydgoskiego, przeszedł na emeryturę [VIP TYGODNIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments