Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITop 5 zamków i pałaców. Obiekty z regionu w ogólnopolskim plebiscycie
14.07.2017 | 13:41

Top 5 zamków i pałaców. Obiekty z regionu w ogólnopolskim plebiscycie

Głosowanie na budynku w Kujawsko-Pomorskiem trwa do niedzieli, 16 lipca.

Na zdjęciu: Głosować można między innymi na ruiny zamku w Świeciu.

Fot. fot. Wolskaola / wikipedia, źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_krzy%C5%BCacki_w_%C5%9Awieciu#/media/File:Ruiny_zamku_krzy%C5%BCackiego_od_strony_wej%C5%9Bcia_by_AW.jpg

Który zamek lub pałac w Polsce jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie postanowili poznać twórcy Narodowego Portalu Turystycznego Polska Travel. W gronie 80 obiektów walczących o zwycięstwo znalazło się kilka miejsc z naszego regionu. 

Ogólnopolski plebiscyt „Top 5 zamków i pałaców” rozpoczął się na początku maja. Uczestniczące w nim miejsca zostały wybrane przez redakcję portalu oraz pracowników regionalnych organizacji turystycznych. W każdy z 16 województw wytypowanych zostało po 5 atrakcyjnych turystycznie zamków i pałaców.

Najlepszy zamek lub pałac w Polsce zostanie wybrany przez internautów uczestniczących w głosowaniu. Odbywa się ono w dwóch etapach. Aktualnie trwa pierwszy z nich, w ramach którego wybrane ma zostać najlepsze miejsce w danym województwie. Zwycięzcy regionalnych eliminacji zmierzą się na szczeblu ogólnopolskim w ramach głosowania zaplanowanego na pierwsze dwa tygodnie września.

Do 16 lipca trwa głosowanie na zamki i pałace znajdujące się w województwie kujawsko-pomorskim. Uczestniczą w nim następujące miejsca:

  • Pałac w Lubostroniu,
  • Pałac w Ostromecku,
  • ruiny zamku krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim,
  • ruiny zamku krzyżackiego w Świeciu,
  • Zamek Golubski.

Organizatorzy plebiscytu „Top 5 zamków i pałaców” nie precyzują według jakich kryteriów należy dokonać wyboru. Swoje głosy można oddać za pośrednictwem portalu Polska Travel (https://www.polska.travel/pl/aktualnosci/top-5-zamkow-i-palacow-glosowanie).


Powiązane treści