Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiTop thrillery listopada – co warto czytać?
10.11.2021 | 08:30

Top thrillery listopada – co warto czytać?

Na zdjęciu: Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż gorąca herbata, ciepły koc i wciągająca lektura.

Fot. pexels.com

Jesień to idealny czas na dobrą książkę. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż gorąca herbata, ciepły koc i wciągająca lektura. Polecamy w szczególności książki thrillery. Co jest obecnie na topie? Które powieści znajdują się dzisiaj na liście bestsellerów? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

„Przepaść” – Remigiusz Mróz

Sięgając po książki thrillery na pewno nie można pominąć najnowszej powieści Remigiusza Mroza – „Przepaść”. Jej akcja rozgrywa się w Tatrach Zachodnich. Młoda kobieta wybiera się tam na weekend. W Zakopanem pojawia się sama i rusza na szlak. Niestety okazuje się, że po drodze ginie. Widziana jest przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem nagle ślad się urywa. Można by było podejrzewać, że miała jakiś wypadek albo zasłabła. Tajemniczym wątkiem w tej sprawie jest jednak to, że miała ruszyć na szlak sama, a jednak widziano ją w towarzystwie czterech mężczyzn. Czy to sprawa dla Policji? Wiktor Forst rusza śladami dziewczyny i liczy na znalezienie jakiegoś tropu. To, do czego dociera przerasta jednak jego wszelkie wyobrażenia.

„To nie jest mój mąż” – Olga Rudnicka

Wybierając książki thrillery na jesienne wieczory warto też pomyśleć o nowej powieści Olgi Rudnickiej – „To nie jest mój mąż”. Autorka ta powraca z kolejną, trzymającą w napięciu historią. Tym razem główną bohaterką jest pewna bibliotekarka – Matylda Dominiczak, która spełnia swoje marzenie i zostaje licencjonowanym prywatnym detektywem. Jej pierwsza sprawa nie jest jednak łatwym zadaniem. Dzieją się bowiem bardzo dziwne rzeczy. Nie dość, że przepada bez wieści mąż klientki, którego niewierności miała dowieść Matylda, to dodatkowo ginie też kochanek tej kobiety. Sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy nad lokalną rzeką Policja znajduje zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny. Czy Matylda Dominiczak dowie się prawdy? Tego można dowiedzieć się z kolejnych kart książki – „To nie jest mój mąż”.

„Studentka” – Tess Gerritsen

Fanom zagranicznych autorów polecamy natomiast „Studentkę” Tess Gerritsen. To najnowsza powieść tej pisarki znanej z emocjonujących thrillerów medycznych. Tym razem Frankie Loomis – detektyw bostońskiej policji – bada zagadkę śmierci młodej dziewczyny. Studentka wypadła z balkonu apartamentowca. Wyglądało to na samobójstwo, ale czy na pewno? W końcu w mieszkaniu ofiary nie znaleziono telefonu komórkowego, a dziewczyna miała właśnie zacząć wymarzone studia doktoranckie. Kto zatem zabił? Były chłopak, przyjaciel, a może ktoś inny? Na pewno rozwiązanie tej mrocznej zagadki Cię nie rozczaruje.


Powiązane treści