Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTorbyd działa od miesiąca. Ilu bydgoszczan wybrało się już na lodowisko?
Pierwsze ślizganie na Torbydzie_SG (9)
06.02.2018 | 19:22

Torbyd działa od miesiąca. Ilu bydgoszczan wybrało się już na lodowisko?

Urząd miasta pozytywnie ocenia zainteresowanie lodowiskiem.

Na zdjęciu: Najczęściej na łyżwach jeżdżą dzieci.

Fot. SG

Prawie 30 tysięcy osób było już na Torbydzie. Tak wynika z wyliczeń zaprezentowanych przez urząd miasta. Najczęściej łyżwy zakładają dzieci.

Torbyd został otwarty 5 stycznia i przez trzy dni można było korzystać z tafli z darmo. Wtedy lodowisko odwiedziło sześć tysięcy osób. W kolejnych miesiącach bydgoszczanie nadal chętnie zakładali łyżwy. Łącznie przez pierwszy miesiąc z miejskiej ślizgawki skorzystało 27 626 osób. Sześciu na dziesięciu odwiedzających to dzieci i młodzież.  Co czwarty to dorosły mężczyzna, a 15% stanowią pełnoletnie kobiety. W zajęciach szkolnych prowadzonych na Torbydzie od 15 stycznia wzięło udział 5 760 uczniów, a z wypożyczalni skorzystało 6 522 osoby.

Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego te liczby świadczą, że inwestycja była bardzo oczekiwana przez mieszkańców. –  Sukces Torbydu pokazuje, że warto inwestować w obiekty sportowo-rekreacyjne i dlatego z konsekwencją przygotowujemy się do budowy nowych basenów i hal sportowych, które z pewnością również cieszyć się będą wielkim zainteresowaniem – stwierdził prezydent.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania lodowiska odbyły się dwa mecze hokejowe – ligowy z Mad Dogs Sopot i towarzyski z Nestą Toruń. Nie wszystkie oceny nowego obiektu były jednak pozytywne. Wypominano między innymi barierki utrudniające oglądanie poczynań łyżwiarzy z trybun oraz długie kolejki do kas, w których nie można było płacić kartą.

W dni powszednie Torbyd czynny jest w godzinach 8:00 – 22:00, a w weekendy i święta w godzinach 9:00 -22:30. W dni powszednie, podobnie jak w przypadku basenów, do godziny 14:00 ze ślizgawki korzystają uczniowie bydgoskich szkół, a później lodowisko jest dostępne jest dla wszystkich chętnych.

Bilety:

Normalny: 5 zł za 30 min i 20 groszy za każdą następna rozpoczętą minutę.
Ulgowy: 3 zł za 30 minut i 15 groszy za każdą rozpoczętą minutę.
Wypożyczenie łyżew – 8 zł
Ostrzenie łyżew – 10 zł
Zgubienie zegarka -100 zł


Powiązane treści