Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTorowisko na Toruńskiej do przebudowy. Jest drugie podejście do wyłonienia wykonawcy prac
Torowisko tramwajowe - ul. Toruńska Bydgoszcz - SF
03.07.2019 | 01:15

Torowisko na Toruńskiej do przebudowy. Jest drugie podejście do wyłonienia wykonawcy prac

To drugie podejście do wyłonienia wykonawcy. Tego - jak informują drogowcy - możemy poznać jesienią.

Na zdjęciu: Przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Toruńskiej przejeżdżają m.in. tramwaje linii nr 5, 7 i 8.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po raz drugi bydgoscy drogowcy będą podchodzić do wyłonienia wykonawcy remontu torowiska tramwajowego zlokalizowanego na ulicy Toruńskiej.

Informację podał branżowy portal transport-publiczny.pl. Przypomnijmy, że pierwsze postępowanie przetargowe w połowie września ubiegłego roku trzeba było unieważnić. Budżet, jaki był przeznaczony na tę inwestycję wynosił niecałe 61 mln zł, podczas gdy najtańsza oferta złożona przez Grupę ZUE (Zakłady Usług Energetycznych) opiewała na 117,7 mln zł. Blisko 122 mln zł proponowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, a 129,2 mln zł – Trakcja PRKiI.

Prace remontowe dotyczyć będą przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ul. Toruńskiej – na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz na odcinku od skrzyżowania z Aleją Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (dawna Al. Planu 6-letniego) do pętli tramwajowej Stomil w rejonie ul. Spadzistej. W ramach robót, torowisko tramwajowe w tym rejonie ma zostać gruntownie przebudowane wraz z infrastrukturą przystankową, siecią trakcyjną czy odwodnieniem torowiska. Rozbudowany zostanie system informacji pasażerskiej, a także sieć elektroenergetyczna w zakresie oświetlenia ulic.

Niewykluczone, że wykonawcę tych robót poznamy na jesień, bowiem bydgoscy drogowcy planują rozpisanie przetargu na połowę września. Na razie informacja o chęci przeprowadzenia przetargu została przez ZDMiKP wysłana do dziennika urzędowego Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści