Bydgoszcz
8C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 9 • L 8
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragedia podczas pracy. Mężczyzna zginął, przygnieciony maszyną
prasa - kpp radziejów
04.07.2020 | 08:32

Tragedia podczas pracy. Mężczyzna zginął, przygnieciony maszyną

Na zdjęciu: 41-letni mężczyzna został przyciśnięty elementem prasy do rolowania słomy.

Fot. KPP Radziejów

Do tragicznego wypadku podczas pracy doszło w gminie Dobre. Nie żyje 41-latek.

Do zdarzenia doszło w czwartek (02.07.2020) w południe w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Dobre. Policjanci wstępnie ustalili, że 41-letni mężczyzna został przyciśnięty elementem prasy do rolowania słomy. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci pod nadzorem prokuratora. – W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Okres lata i jesieni to czas wzmożonych prac w gospodarstwach rolnych. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem urazów i wypadków, niektórych bardzo tragicznych, zakończonych śmiercią lub kalectwem – mówi asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Jak wyjaśnia funkcjonariusz, przy pracy pras, kombajnów, kosiarek czy innych urządzeń nie powinny w ich pobliżu przebywać osoby postronne, które mogą zostać wciągnięte przez ruchome elementy. – Narzędzia i maszyny rolnicze to nie zabawki. Nawet niewielki błąd może skutkować przykrymi następstwami – ostrzega.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści