Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragiczne odkrycie w Wiśle. Odnaleziono zwłoki mężczyzny poszukiwanego od kilkunastu dni
wisla_poszukiwania_policja_straz_pozarna_KMPWloclawek
20.12.2020 | 10:01

Tragiczne odkrycie w Wiśle. Odnaleziono zwłoki mężczyzny poszukiwanego od kilkunastu dni

Na zdjęciu: Po kilkunastu dni akcji poszukiwawczej służby ratunkowe odnalazły ciało poszukiwanego na wodach Wisły 55-letniego mężczyzny.

Fot. KMP Włocławek

Po kilkunastu dniach poszukiwań odnaleziono ciało 55-letniego mężczyzny, który na początku miesiąca wypłynął łódką na wody Zalewu Włocławskiego i nie wrócił na brzeg. W akcji brali udział między innymi strażacy z grupy sonarowej bydgoskiej szkoły podoficerskiej.

Zaginięcie 55-letniego rybaka rodzina zgłosiła już 7 grudnia, w dniu, w którym wypłynął on na Wisłę. Po kilku godzinach nieobecności zaniepokojeni bliscy 55-latka poinformowali o zaginięciu służby ratunkowe. Na miejsce wysłano policjantów z włocławskiego ogniwa wodnego, strażaków oraz ratowników WOPR Włocławek. – Za pomocą łodzi poszukiwali oni zaginionego oraz jego łodzi – dodaje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Działania poszukiwawcze, które objęły również brzegi rzeki, pozwoliły w ciągu kilku dni odnaleźć elementy wyposażenia łodzi mieszkańca powiatu włocławskiego. Mimo zaangażowania w akcję funkcjonariuszy z Torunia, ratowników WOPR z Kruszwicy i Lipna oraz przedstawicieli Państwowej Straży Rybackiej i Polskiego Związku Wędkarskiego nadal nie udało się odnaleźć zaginionego mężczyzny. – W akcji wykorzystywaliśmy również policyjne drony z Włocławka i Radziejowa, które służyły do sprawdzania trudno dostępnych miejsc brzegowych – wyjaśnia Tomaszewski.

Dopiero w miniony piątek, 18 grudnia miejsce, gdzie mogą znajdować się zwłoki 55-latka, wskazał sonar wykorzystywany przez grupę ze Szkoły Podoficerskiej PSP z Bydgoszczy. – To właśnie on, na głębokości 11 metrów, wskazał miejsce, gdzie może znajdować się ciało mężczyzny – wskazuje st. sierż. Tomaszewski. Wówczas do działań przystąpił nurek z włocławskiej Grupy Ratownictwa Wodnego PSP. Potwierdził on, że w miejscu wskazania sonaru znajdują się zwłoki. Służby podjęły je i przetransportowały na brzeg. Potwierdzono, że to poszukiwany od kilkunastu dni rybak.

W sprawie śmierci 55-latka prowadzone jest śledztwo, które ustali, jak doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści