Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny finał pożaru kamienicy. Nie żyje jedna osoba, druga zabrana do szpitala

Dodano: 04.11.2022 | 19:35

Na zdjęciu: Na miejscu pożaru do wczesnych godzin porannych w czwartek pracowało kilkanaście zastępów straży.

Fot. Nadesłane

Śledczy wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek (2/3 listopada) w jednej z kamienic w Łabiszynie. W pożarze zginęła 80-letnia kobieta.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragedii doszło w nocy ze środy na czwartek w kamienicy przy ul. Plac 1000-lecia w Łabiszynie. Sytuacja była na tyle trudna, że na miejsce trzeba było zadysponować w sumie kilkanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy do wczesnych godzin porannych pracowali na miejscu zdarzenia.

A sytuacja nie była łatwa. – Po naszym przyjeździe na miejsce zdarzenia, cały budynek był objęty ogniem – mówi bryg. Łukasz Adamowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie. Skutki pożaru okazały się być dramatyczne, bo śmierć poniosła 80-letnia kobieta, a jak słyszymy od śledczych – jej ciało ujawniono dopiero podczas przeszukiwania pogorzeliska. Ponadto, strażacy musieli nie tylko walczyć z pożarem. – Musieliśmy bronić sąsiednią kamienicę, aby ogień nie przedostał się do niej – słyszymy od strażaków. Jeszcze przed przyjazdem pierwszych jednostek straży, ewakuowało się czternastu mieszkańców płonącej kamienicy, a kolejna wypadła z okna. Po reanimacji, poszkodowaną osobę przewieziono do szpitala.

Na miejscu pracowało w sumie dziewięć zastępów, którzy pracowali od drugiej w nocy do czwartkowego poranka. Dopiero w czwartek przed południem czynności na miejscu zdarzenia przeprowadził biegły z zakresu pożarnictwa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments