Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny wypadek przy UKW. Nie żyje 6-letni chłopiec

Dodano: 22.12.2016 | 16:58

Odcinek ulicy Ogińskiego pomiędzy ul. Chodkiewicza i Powstańców Wielkopolskich będzie zamknięty do około godziny 19:00 - informują policjanci.

Na zdjęciu: Do tragedii doszło w rejonie skrzyżowania ulic: Sułkowskiego, Ogińskiego i Chodkiewicza.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

6-letni chłopiec zginął w czwartkowe popołudnie pod kołami audi A4 na przejściu dla pieszych na ulicy Ogińskiego na wysokości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. – 77-letni kierujący jadący od strony osiedla Leśnego wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle – relacjonuje asp. Piotr Duziak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Informację o zdarzeniu bydgoscy policjanci odebrali około godziny 15:40. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Życia dziecka nie udało się jednak uratować – 6-latek w wyniku uderzenia auta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący audi był trzeźwy.

Na miejscu wypadku trwają obecnie działania policyjne, w związku z czym odcinek ul. Ogińskiego od skrzyżowań z ulicami: Chodkiewicza oraz Powstańców Wielkopolskich (w kierunku trasy Uniwersyteckiej) jest całkowicie wyłączony z ruchu. – Utrudnienia potrwają do około godziny 19:00 – mówi w rozmowie z nami asp. Duziak.

W związku z tym zmiany w kursowaniu autobusów obsługujących między innymi osiedle Leśne zadysponowali drogowcy. „Autobusy od strony Leśnego kierowane są objazdem przez ul. Chodkiewicza i Wyszyńskiego. Możliwe są opóźnienia” – czytamy komunikancie na stronie ZDMiKP na Facebooku.