Bydgoszcz
7C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 7
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTramwaj zderzył się z betoniarką. Kierowca ciężarówki był nietrzeźwy
23-09-2020_wypadek Chełmińska-Tytoniowa Grudziądz_KMP Grudziądz
23.09.2020 | 14:32

Tramwaj zderzył się z betoniarką. Kierowca ciężarówki był nietrzeźwy

Do wypadku doszło w środowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Fot. KMP Grudziądz

Do groźnego wypadku doszło w środowe (23 września) przedpołudnie w Grudziądzu. W jego wyniku poszkodowane zostały trzy osoby.

Tuż po godzinie dziesiątej dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował o wypadku, do którego doszło na wysokości ul. Tytoniowej w Grudziądzu, gdzie tramwaj komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem ciężarowym-betoniarką.

Z komunikatu dyżurnego KW PSP wynikało, że poszkodowane w zderzeniu były cztery osoby – trzy pasażerki tramwaju oraz motorniczy. Na miejscu wypadku pracowały cztery zastępy straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni.

[AKTUALIZACJA]
g. 14:05 O pierwszych, wstępnych przyczynach zdarzenia poinformowali grudziądzcy policjanci. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zawinił kierowca auta ciężarowego – mówi podkom. Robert Szablewski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu i dodaje: – Betoniarka poruszała się ul. Chełmińską i skręcała w prawo w ul. Tytoniową i tam nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z jego prawej strony tramwajowi. 

Na miejscu zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby – to pasażerowie. – Jedną osobę przewieziono do szpitala, ale już w tej chwili wiemy, że nie doznała ona poważniejszych obrażeń poza ogólnymi potłuczeniami ciała – dodaje podkom. Szablewski. Dwie pozostałe osoby zostały przebadane przez ratowników medycznych na miejscu zdarzenia.

Kierowca ciężarówki miał tłumaczyć policjantom, że nie zauważył pojazdu szynowego. – Ponadto, badanie wykazało że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie – informuje rzecznik grudziądzkiej policji.

Ruch w miejscu zdarzenia był zablokowany przez ponad dwie godziny, bowiem tramwaj po zderzeniu wypadł z szyn, zaś przewożony beton trzeba było przelać do innej ciężarówki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści