Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTramwaj zwany walentynkowym. Niecodzienne kursy po bydgoskich torach
tramwaj_walentynkowy_zabytek_zdmikp_bydgoszcz
11.02.2018 | 09:38

Tramwaj zwany walentynkowym. Niecodzienne kursy po bydgoskich torach

Na niedzielę drogowcy przygotowali walentynki w wydaniu komunikacyjnym.

Na zdjęciu: Zabytkowa "eNka" ponownie będzie pełniła funkcję tramwaju walentynkowego. W tym roku - na trasie Bałtycka - Rycerska.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

W związku ze zbliżającymi się walentynkami w niedzielę bydgoszczanie będą mogli udać się w podróż zabytkową „eNką” specjalną linią „W”.

Tramwaj na walentynkowej trasie z Bałtyckiej, przez Jagiellońską, Dworzec Główny, aż do pętli Rycerska będzie kursował od godziny 10:00.  Z Bałtyckiej wystartuje o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 16:00, natomiast w drogę powrotną będzie udawał się od 10:35 co sześćdziesiąt minut (ostatni kurs o 16:35).

W zabytkowym tramwaju będzie obowiązywała standardowa taryfa Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Wszyscy pasażerowie posiadający bilety okresowe będą mogli kursować linią „W” bez dodatkowych opłat.

Specjalną walentynkową linię obsłuży pochodzący z 1960 roku tramwaj konstal 5N (na regularnych liniach kursował w latach 1961-1992). – W podróż najlepiej wybrać się oczywiście ze swoją drugą połową. Ale do podróży zachęcamy nie tylko zakochanych, ale również miłośników komunikacji i wszystkich, którzy chcą odbyć tę magiczną podróż – zachęca rzecznik drogowców Krzysztof Kosiedowski.


Powiązane treści