Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 1
5C
Pt
5C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrasa Uniwersytecka: Minister wydał decyzję ws. odwołania
trasa Uniwersytecka Bydgoszcz
27.02.2017 | 17:45

Trasa Uniwersytecka: Minister wydał decyzję ws. odwołania

Minister Infrastruktury i Budownictwa wydał decyzję ws. rozbudowy trasy Uniwersyteckiej.

Na zdjęciu:

Fot. SG

Minister utrzymał wrześniową decyzję wojewody zezwalającej na realizację II etapu trasy Uniwersyteckiej. Jak zapewnia urząd miasta, to koniec formalnych przeszkód dla rozpoczęcia prac budowlanych.

Minister zmienił niektóre zapisy z decyzji wydanej przez wojewodę, ale zezwolenie zostało utrzymane. W uzasadnieniu czytamy, że W uzasadnieniu do decyzji ministra czytamy, że „organ odwoławczy uznał, że przebieg planowanej inwestycji został ustalony prawidłowo. Organ uznał racje przemawiające za ustaloną lokalizacją, które przedstawił inwestor w załączonej do wniosku dokumentacji.”

Inwestycja zakłada przede wszystkim budowę nowej, blisko 500-metrowej ulicy łączącej Wojska Polskiego z al. Jana Pawła II i ul. Glinki.  Na odcinku od Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7 m. Obie jezdnie będą posiadać, po swoich zewnętrznych stronach, ścieżki rowerowe i chodniki.  W planach jest także przebudowa skrzyżowania ul. Ujejskiego i Karpackiej, gdzie powstanie czterowlotowe rondo, budowa wiaduktu nad al. Jana Pawła II, a także modernizacja ul. Glinki na odcinku od Cmentarnej do Magnuszewskiej, gdzie także wybudowane zostanie rondo.

Aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy inwestycji. Zainteresowanych jest dziewięć firm i konsorcjów, które stanęły w przetargu.


Powiązane treści