87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 15 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrenerzy po meczu Zawisza – Lech. „Pierwsza połowa do zapomnienia”
Sportis SFC Łochowo-Zawisza Bydgoszcz_ Jacek Łukomski - AR (8)
16.08.2019 | 20:14

Trenerzy po meczu Zawisza – Lech. „Pierwsza połowa do zapomnienia”

Trenerzy podsumowali czwartkowy mecz Zawiszy z Lechem Rypin.

Na zdjęciu: Jacek Łukomski nie był zadowolony z postawy drużyny w pierwszej połowie czwartkowego spotkania.

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy od porażki rozpoczęli sezon IV ligi. Bydgoski zespół uległ na inaugurację zmagań Lechowi Rypin 0:1 (0:0).

Jedynego gola dla gości strzelił w 50′ minucie spotkania Maciej Rożnowski. Po końcowym gwizdku sędziego, głos oddaliśmy trenerom obu drużyn. Jak oni podsumowali przebieg pojedynku?

Jacek Łukomski (trener SP Zawisza Bydgoszcz): Oby tak było, że ta porażka przydarzyła się teraz. Czas pokaże, czy tak rzeczywiście się stanie. Mecz nam – może nie cały – ale do momentu straconej bramki nam kompletnie nie wychodził. Pierwsza połowa nam na pewno nie wyszła, druga – od straconego gola – była już lepsza, mieliśmy sytuacje. Usiądziemy i przeanalizujemy ten mecz na wideo. W pierwszej części spotkania na pewno nie zagraliśmy tak, jakbyśmy tego chcieli. Jest ona do zapomnienia. Rafał Piekuś miał sytuacje strzeleckie, z których coś powinno wpaść, zabrakło konkretu. Jak najbardziej pozytywny występ z jego strony, inni gracze na pewno mogą więcej.

Maciej Niedbalski (trener Lecha Rypin): Cieszymy się z tych trzech punktów, udało nam się strzelić tę zwycięską bramkę. Pierwszy mecz z BKS-em był bardzo słaby, z Zawiszą zagraliśmy dużo lepiej. Udało nam się zneutralizować środek pola Zawiszy. Wiedzieliśmy o tym, gdy ich grę analizowaliśmy. Potrafiliśmy po pierwszym pojedynku wyciągnąć odpowiednie wnioski, zagrać dużo lepszy pojedynek i wygrać.