70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrenerzy Serbii i Macedonii skomentowali wtorkowy mecz. Na różne sposoby
zawisza bydgoszcz, stadion, euro u21 - mat. klubu
21.06.2017 | 14:00

Trenerzy Serbii i Macedonii skomentowali wtorkowy mecz. Na różne sposoby

Zakończone remisem spotkanie wywołało różne emocje.

Na zdjęciu: Spotkanie odbyło się na stadionie Zawiszy.

W odmiennych nastrojach po końcowym gwizdku sędziego byli trenerzy Serbii i Macedonii. Bałkańskie derby, czyli starcie tych dwóch ekip w drugiej kolejce Mistrzostw Europy U-21 w Bydgoszczy zakończyło się remisem 2:2.

Mocno niepocieszony podziałem punktów w tym meczu był szkoleniowiec Serbów Nenad Lalatović. – Jesteśmy zawiedzeni wynikiem. Ten punkt to dla nas mocne rozczarowanie – podkreślił i dodał: – Mieliśmy kontrolę nad wydarzeniami w pierwszej połowie, atakowaliśmy i stworzyliśmy sobie sporo sytuacji do strzelenia gola. Gdybyśmy kilka z nich wykorzystali, to być może nasza sytuacja byłaby wówczas inna. Trener Lalatović był pytany także o dwie zmiany, których dokonał w drugiej połowie. – Milan Gajić zszedł w przerwie z powodu kontuzji, z kolei Marko Grujić nie mógł już grać na maksimum swoich możliwości, bowiem był ukarany żółtą kartką i wiemy, że nie zagra w meczu z Hiszpanią – zakończył serbski szkoleniowiec.

Z wyniku remisowego, zadowolony był natomiast trener Macedonii Blagoje Milevski. – W ostatnim meczu z Hiszpanią zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Jednak w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo, natomiast po przerwie nasza gra wyglądała już zdecydowanie lepiej i za drugą połowę muszę mój zespół pochwalić. Właściwie zareagowaliśmy po porażce w pierwszym pojedynku turnieju – przyznał. W opinii Milevskiego remis jest sprawiedliwym wynikiem. – Oczywiście, straciliśmy szanse na awans do półfinału, ale cieszymy się grą. Niewykluczone, że w meczu z Portugalią dokonam kilku roszad w składzie. Mamy na tym turnieju jeden z najmłodszych składów spośród wszystkich ekip grających w mistrzostwach europy – zwrócił uwagę macedoński szkoleniowiec. Był on także pytany przez dziennikarzy o zmianę, kiedy z boiska zszedł David Babunski. – Zagrał bardzo dobre 80 minut z Hiszpanami. Dla całego mojego zespołu starcie z Serbami było bardzo trudne. Babunski już nie wytrzymywał trudów pojedynku, dlatego zszedł. Eljif Elmas dał bardzo dobrą zmianę, jednak wolałbym nie mówić o indywidualnych graczach, tylko o całym zespole. Każdy z zawodników dał z siebie w tym pojedynku maksimum możliwości – powiedział opiekun reprezentacji Macedonii.

Po remisie zarówno Serbowie, jak i Macedończycy stracili szanse na awans do półfinału.