Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrening bydgoskich policjantów. Doskonalili jazdę na motocyklu [ZDJĘCIA, WIDEO]
26.04.2023 | 11:02

Trening bydgoskich policjantów. Doskonalili jazdę na motocyklu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Policjanci z pionu ruchu drogowego dwóch komend: wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy doskonalili umiejętności jazdy motocyklem. 

Zajęcia na zamkniętym terenie Kartodromu PZM w Bydgoszczy odbyły się we wtorek (25 kwietnia). – Uczestnicy szkolenia ćwiczyli różne elementy techniki jazdy: jazdę slalomem między pachołkami, szybką zmianę toru jazdy, awaryjne hamowanie, omijanie przeszkód oraz dynamiczne pokonywanie zakrętów – mówi asp. sztab. Remigiusz Rakowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W zajęciach uczestniczyli funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Wojewódzkiej Policji. – W szkoleniu uczestniczyło dwudziestu czterech policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na motocyklach służbowych – dodaje Rakowski.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tak się skończyła jazda na jednym kole na Inwalidów. Zobacz WIDEO


Jak wyliczają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji, każdego dnia na drogi regionu wyjeżdża około trzydziestu policjantów na motocyklach. – Motocykle w policji stanowią istotne wsparcie dla służby w ruchu drogowym – mówią.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2022 roku, flotę policyjną wzmocniły zakupione nowe motocykle BMW R 1250 RT. Łącznie na wyposażenie kujawsko-pomorskich policjantów trafi dwadzieścia takich pojazdów – na razie wzmocniły one flotę komend miejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu, gdzie trafiły po dwa motocykle, a jedna na razie do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments