Bydgoszcz
-15C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H -14 • L -15
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTribute to Andrzej Przybielski Vol. 2. Nowa odsłona albumu
przybielski - mat. prasowe
01.11.2017 | 08:20

Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2. Nowa odsłona albumu

Na zdjęciu:

Fot.

W ubiegłym roku sześciu wybitnych trębaczy uczciło pamięć znakomitego bydgoskiego muzyka jazzowego, trębacza związanego z polską sceną awangardową i free jazzową, Andrzeja Przybielskiego (1944-2011), nagraniem płyty z nowymi aranżacjami jego kompozycji.

5 listopada 2016 roku miał swoją premierę album Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 1, zrealizowany w miejscu, w którym artysta żył i tworzył. W sesji nagraniowej, sześciu trębaczom (Maciej Fortuna, Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) towarzyszyła sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa).

Niespełna rok później, 3 listopada 2017 roku, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się premiera drugiej odsłony albumu dedykowanego bydgoskiemu trębaczowi – „Tribute to Andrzej Przybielski Vol. 2”.

Na tegoroczne wydawnictwo złożą się DVD z zapisem koncertu premierowego pierwszego albumu oraz CD z kompozycjami autorstwa Andrzeja Przybielskiego i przez niego granymi, a także utworami improwizowanymi, które nie znalazły się na pierwszym albumie, m.in. Hejnał Miasta Bydgoszczy, Góru, Szkic, Dixie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy. Aranżacje przygotowali Maciej Fortuna i Iwona Witek.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Premiera dwupłytowego albumu „Tribute ta Andrzej Przybielski Vol. 2”
3 listopada 2017 roku, godz. 19:00
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12

Bilety: 30 zł do nabycia w MCK
Każdy z widzów koncertu otrzyma w prezencie premierowy album.


Powiązane treści