100% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrójki przeważyły o zwycięstwie rywali. Oceny po meczu Enea Astorii z Kingiem Szczecin
13-09-2020_koszykówka, Energa Basket Liga_Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin_Enea Astoria - SF
14.09.2020 | 11:54

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii ponieśli trzecią porażkę w tym sezonie.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz przegrali we własnej hali z Kingiem Szczecin 73:83. Bydgoszczanie trafili aż sześć rzutów trzypunktowych mniej od swoich rywali, co miało niebagatelny wpływ na końcowy wynik spotkania. Oto oceny poszczególnych zawodników.

Obwodowi:

Corey Sanders jr – (19 pkt, 4zb., 4as.) – ocena 7,5

Sanders w pierwszych meczach sezonu prezentuje dobrą i równą formę. W trzech ostatnich spotkaniach zdobywał kolejno 19, 18 i 19 punktów, co czyni go liderem drużyny w tym elemencie. Niestety, z uwagi na mizerne wsparcie, które otrzymuje ze strony innych graczy, musiałby prezentować jeszcze większy ciąg na kosz i postarać się o zdobycze około 25-punktowe aby Asta zaczęła wygrywać,. Wtedy na barkach Amerykanina będzie można faktycznie opierać wynik drużyny.

Marcin Nowakowski – (7 pkt, 3zb., 3as.) – ocena 6

Niezły występ rezerwowego playmakera “Asty”. Trafił ważną trójkę w drugiej kwarcie, która nieco przerwała serial punktowy przyjezdnych. Szkoda, że oddał tylko trzy rzuty z gry, bo patrząc na jego skuteczność (2/3 z gry, 2/2 z linii rzutów wolnych) mógł pokusić się o większą aktywność po atakowanej stronie boiska.

Michał Chyliński – (6 pkt, 5zb., 2/9 z gry) – ocena 3

Bardzo słaby mecz kapitana, jednakże jak wiadomo, Chyliński ma już 34 lata, a spędził wczoraj na parkiecie nieco ponad pół godziny. Na pewno “Chylu” mógłby dać drużynie więcej, gdyby miał podczas meczu więcej czasu na odpoczynek. Wtedy jego skuteczność prawdopodobnie by wzrosła, a pewna ręka Chylińskiego jest drużynie niezwykle potrzebna. Na tę chwilę notuje 20% za trzy i 23% z gry, co jest jego zdecydowanie najgorszym wynikiem w karierze.

Michał Aleksandrowicz – (3 pkt, 5zb.) – ocena 3,5

Aleksandrowicz wybiegł wczoraj w pierwszej piątce w miejsce kontuzjowanego Markusa Loncara. Niestety, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, nie dał zbyt wiele swojej drużynie i był raczej niewidoczny. W dotychczasowych spotkaniach “Panda” dostał od trenera Gronka łącznie około 56 minut i w tym czasie zdobył zaledwie osiem “oczek”. Kibice w Bydgoszczy na pewno mają nadzieje, że zakontraktowanie Pauliusa Dambrauskasa wspomoże kiepsko wyglądającą pozycję numer dwa w zespole.

Adrian Sobkowiak – brak oceny

Ten młody gracz zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale na parkiecie przebywał niespełna trzy minuty i nie zdążył odznaczyć się niczym szczególnym.

Skrzydłowi:

Jakub Nizioł – (14 pkt, 8zb., 3as.) – ocena 7

Kilka bardzo efektownych akcji i kolejny solidny występ byłego zawodnika Legii Warszawa. Nizioł jest bardzo plastyczny i dynamiczny w swoich ruchach, ale brakuje mu trochę umiejętności wykreowania sobie pozycji w akcjach 1 na 1. Zdecydowanie lepszy jako zawodnik kończący akcję niż kreator, a słabo wyglądająca ofensywa Astorii potrzebuje koszykarzy, którzy będą wspierać Sandersa.

Tomislav Gabrić – (13 pkt, 1zb., 6/18 z gry) – ocena 3,5

Liczba pudeł Gabricia z czystych pozycji była zdecydowanie najbardziej irytującym aspektem dla wszystkich kibiców “Asty”, którzy oglądali niedzielne spotkanie. Ponadto, ta nieszczęsna jedna zbiórka to naprawdę bardzo rzadki przypadek wśród zawodników grających na silnym skrzydle. Forma Chorwata może niepokoić trenera bydgoszczan, a bez niego i tak ograniczona siła rażenia pod koszem będzie prezentować się jeszcze gorzej.

Center:

Łukasz Frąckiewicz – (11 pkt, 4zb.) – ocena 6,5

Dobra skuteczność, efektowny blok, czyli “Frącek” w swoim solidnym wydaniu. Niestety Astoria przegrała walkę na tablicach aż 27:40 i to właśnie tego elementu bardzo zabrakło w statystykach bydgoszczanina.