Bydgoszcz
17C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 18 • L 17
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTrudna lekcja dla szkoły nauki jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny „elki”
akcja znicz 2016, policja (4)
15.02.2020 | 14:34

Trudna lekcja dla szkoły nauki jazdy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny „elki”

Na zdjęciu: W czwartek policjanci zorganizowali akcję razem ze starostwem.

Fot. KWP/archiwum

Policjant zatrzymał do kontroli pojazd do nauki jazdy. Za kierownicą toyoty siedział kursant, a obok niego instruktor. Okazało się, że opony w aucie zupełnie nie nadawały się do jazdy.

W czwartek (13.02) policjanci z inowrocławskiej drogówki oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego prowadzili wspólne działania mające na celu kontrolę samochodów do nauki jazdy. – Sprawdzali stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. Pracownicy starostwa sprawdzali instruktorów pod kątem uprawnień do prowadzenia takiej działalności – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP Inowrocław.

Na ul. Orłowskiej jeden z policjantów zatrzymał pojazd marki Toyota. Od razu w oczy rzuciły mu się opony samochodu, na których był nadmiernie zużyty bieżnik. W takim stanie auto nie powinno znaleźć się na drodze.

Policjant elektronicznie zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu i nakazał niezwłocznie zmienić opony. Teraz właściciel samochodu musi najpierw je zmienić, zgłosić się na badania techniczne, a potem do starostwa celem „odblokowania” dowodu rejestracyjnego.

Czytaj także: Trzy marki chcą dostarczyć nowe samochody dla WORD-u

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści