Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
51% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNE
H 17 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrudna sytuacja mieszkańców ul. Źródlanej. „Drogi leśne są w opłakanym stanie”
droga leśna_ul. Źródlana_Bydgoszcz
02.01.2018 | 17:09

Trudna sytuacja mieszkańców ul. Źródlanej. „Drogi leśne są w opłakanym stanie”

Problemy mieszkańców ul. Źródlanej ze stanem drogi leśnej.

Na zdjęciu: Stan nawierzchni drogi leśnej przy ul. Źródlanej jest opłakany - napisała do nas w mailu mieszkanka tej ulicy.

Fot. Izabela Michałowska/Nadesłane

Chcemy zwrócić uwagę prezydenta i urzędu na wydanie zezwoleń na modernizację drogi leśnej – napisali do nas mieszkańcy ul. Źródlanej.

Tuż przed końcem roku, do naszej redakcji napisała pani Izabela, która przedstawiła sytuację dróg leśnych przy ul. Źródlanej. – Są tam trzy drogi leśne, które znajdują się w opłakanym stanie. Nie nadają się one do jazdy samochodem – przyznała autorka maila, do którego załączyła również zdjęcia obrazujące stan drogi.

– Codzienne problemy z wjazdem lub wyjazdem doprowadzają mieszkańców do białej gorączki. Każda firma transportowa odmawia dojazdu do posesji i np. dostarczenia opału, ale też te problemy dotyczą m.in. wywozy śmieci, czy szamba – dodała pani Izabela. Jak wyjaśniła, mieszkańcy próbowali interweniować w bydgoskim ratuszu, ale ich pisma pozostawały bez odzewu. – Kilkukrotne zakopanie się, czy utrata tłumika nie ułatwiają nam wyjazdu z lasu i dotarcia do pracy – powiedziała.

– Nie ukrywam, że opublikowanie naszej sytuacji pomogłoby nam na zwrócenie uwagi urzędu i prezydenta na wydanie zezwolenia na modernizację drogi leśnej – podkreśliła mieszkanka ul. Źródlanej.

Przesłaliśmy również zdjęcia i treść maila do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski nie pozostawia wątpliwości: – Droga przy ul. Źródlanej przebiegająca przez las, jest całkowicie poza zakresem własności, a tym samym profilowania prowadzonego przez ZDMiKP. 

Do tematu powrócimy.


Podobne wpisy

Powiązane treści