Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrudne warunki atmosferyczne na Kujawach i Pomorzu. Służby kryzysowe ostrzegają przed oblodzeniem dróg!
24.01.2021 | 13:25

Trudne warunki atmosferyczne na Kujawach i Pomorzu. Służby kryzysowe ostrzegają przed oblodzeniem dróg!

Na zdjęciu: Podobnie jak w sobotę, również w niedzielę służby kryzysowe ostrzegają przed oblodzeniem nawierzchni.

Fot. Pixabay

Niedziela w Bydgoszczy i regionie upływa pod znakiem opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Wieczorem i w nocy synoptycy przewidują obniżenie temperatury, co może spowodować oblodzenie nawierzchni chodników i dróg. By przestrzec mieszkańców, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

Jak przekazuje BCZK, powołując się na informację otrzymaną z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni IMGW-PIB prognozuje, że na terenie wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego w nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpi zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami – mokrego śniegu.


CZYTAJ TAKŻE: Pięć lat dewastacji. To miejsce w Bydgoszczy wygląda fatalnie [ZDJĘCIA]


Zjawisko ma wystąpić w godzinach 22:00 do 9:00 rano. Temperatura minimalna ma wynosić od -1°C do 1°C, a temperatura minimalna gruntu ma oscylować około -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści