Bydgoszcz
-7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -7 • L -7
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrudnili się prostytucją i oszukiwali klientów. Organizatorzy procederu w rękach bydgoskich kryminalnych [ZDJĘCIA]
23.02.2019 | 09:44

Trudnili się prostytucją i oszukiwali klientów. Organizatorzy procederu w rękach bydgoskich kryminalnych [ZDJĘCIA]

Do zatrzymań doszło w minionym tygodniu.

Na zdjęciu: Do zatrzymania 29-latki doszło przy ul. Kujawskiej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Śledczy z Bydgoszczy zatrzymali trzy osoby podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Już wiadomo, że wobec dwóch z nich sąd zdecydował się na zastosowanie tymczasowego aresztu.

Śledztwo wspólnie prowadzą kryminalni z komendy wojewódzkiej policji oraz Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. – Z ich ustaleń wynikało, że na terenie Bydgoszczy działają osoby zajmujące się czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania nierządu – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Do zatrzymań doszło w miniony poniedziałek. Na ul. Kujawskiej w ręce kryminalnych wpadła 29-letnia kobieta. – Policjanci znaleźli przy niej telefony z numerami do kobiet świadczących usługi seksualne – dodaje kom. Słomski. Już wiadomo, że na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono auto osobowe mercedes, którym się poruszała. Jej partner, 36-letni mężczyzna został ujęty na terenie jednej z firm, a w ręce śledczych wpadła również 36-letnia kobieta, która zajmowała się prostytucją.

– Policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania oraz mieszkanie, w którym świadczone były usługi seksualne – dodaje przedstawiciel biura prasowego KWP w Bydgoszczy. Ustalono także, że zatrzymana 36-latka zajmowała się prostytucją.

Jaki był ich proceder działania? Okazuje się, że ogłaszali oni usługi seksualne w internecie, potencjalnych klientów umawiali na spotkania i udostępniali lokal. – Oszacowano, że oboje w ten sposób na przestrzeni pięciu miesięcy uzyskali od kobiet co najmniej 67 tysięcy złotych – informuje kom. Przemysław Słomski. Podczas przesłuchania, 29-latka i jej 36-letni partner usłyszeli zarzut czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez co najmniej dziesięć kobiet i ułatwiania im prostytucji, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. 36-letniej kobiecie natomiast zarzucono pomocnictwo w czerpaniu korzyści z prostytucji.

Sąd po rozpatrzeniu wniosku prokuratury postanowił na dwa miesiące aresztować 29-latkę i 36-latka, zaś wobec 36-letniej kobiety zastosowano dozór policyjny i wpłacenie poręczenia majątkowego. Za czerpanie korzyści z prostytucji grozi do pięciu lat więzienia, ale śledczy nie wykluczają, że wobec aresztowanych kara może zostać zaostrzona, bo z tego procederu zrobili stałe źródło dochodu.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści