Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L -1
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa budowa buspasa na Wałach Jagiellońskich. Jezdnia zostanie wkrótce zamknięta
wały jagiellońskie - umb
05.12.2018 | 19:02

Trwa budowa buspasa na Wałach Jagiellońskich. Jezdnia zostanie wkrótce zamknięta

Na zdjęciu: Jezdnia południowa na Wałach Jagiellońskich zostanie zamknięta.

Fot. UMB

Drogowcy pracują obecnie na Wałach Jagiellońskich, aby wkrótce wytyczyć tam buspas. W związku z prowadzonymi robotami ruch zostanie wkrótce przeniesiony na jezdnię północną.

Dzięki inwestycji autobusy linii nr 51, 52, 55, 56, 58, 59 i 60 mają szybciej dojechać do Zbożowego Rynku, a kierowcy zyskają nowe miejsca parkingowe. Zanim jednak tak się stanie, trzeba wykonać niezbędne roboty drogowe. Prace przy podziemnym uzbrojeniu i regulacji krawężników od strony pasa zieleni zostały już wykonane. Teraz konieczna jest ingerencja w sieci znajdujące się pod dotychczas używaną jezdnią oraz krawężniki znajdujące się po prawej stronie. Dlatego od wtorku, 11 grudnia jezdnia południowa będzie zamknięta.

Utrudnienia potrwają przez około miesiąc. W tym czasie na jezdni północnej (w kierunku placu Poznańskiego) będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. – Sygnalizacja świetlna na Nowym Rynku będzie działać w trybie ostrzegawczym. Warto na przejazd Wałami Jagiellońskim zarezerwować więcej czasu – informuje urząd miasta. Na czas robót zapewniony będzie dojazd do posesji m.in. sądu i aresztu.

Inwestycja jest realizowana w trybie „projektuj i wybuduj” za 3,5 mln zł. Buspasy powstaną też na ul. Kolbego i Gdańskiej (Myślęcinek) oraz w ramach inwestycji na Grunwaldzkiej i Kujawskiej. Zakończenie prac na Wałach Jagiellońskich zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Ze względu na ograniczone miejsce szerokość pasów ruchu będzie zmienna i wahać się od 3,25 do standardowych 3,5 metra. Ulica będzie oświetlona.


Powiązane treści