Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeTrwa budowa drogi S5. Od piątku są utrudnienia
DCIM100MEDIADJI_0156.JPG
21.01.2018 | 14:29

Trwa budowa drogi S5. Od piątku są utrudnienia

Od piątku obowiązują zmiany na drodze wojewódzkiej nr 244.

Na zdjęciu: Prace ziemne w Żołędowie.

Fot. GDDKiA

W związku z budową trasy ekspresowej S5 kierowcy od piątku muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze wojewódzkiej nr 244. 

Na odcinku powstającej drogi ekspresowej S5 pomiędzy Tryszczynem i Żołędowem zaplanowano między innymi nowe wiadukty i przejście dla zwierząt. Ich budowa wymusza tymczasową zmianę przebiegu drogi wojewódzkiej. Zbudowane zostały tak zwane by-passy, które zapewnią płynny ruch w obu kierunkach. Kierowcy będą z nich korzystać do czasu wybudowania nowych konstrukcji inżynierskich. Wprowadzone zostały ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania.

Na odcinku pomiędzy Bożenkowem i Tryszczynem powstanie wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej, a na fragmencie pomiędzy Bożenkowem i Maksymilianowem przejście dla zwierząt nad trasą ekspresową i wojewódzką. W kolejnym etapie bliżej Maksymilianowa zaplanowano budowę wiaduktu, który będzie częścią węzła drogowego, łączącego trasę ekspresową z drogą wojewódzką. Obecnie trwają tam prace ziemne. Na północnej obwodnicy miasta powstaje też nowy 400-metrowy most na Brdzie. Do tej pory rolę północnego obejścia Bydgoszczy pełnił fragment drogi wojewódzkiej.


Powiązane treści