Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa nowej drogi rowerowej. Powstaje między Bydgoszczą i Niemczem

Dodano: 21.12.2022 | 09:57

Na zdjęciu: Inwestycja dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Jeździeckiej dobiega końca.

Fot. ZDMiKP

Trwają ostatnie prace przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej. Gotowy jest odcinek od skrzyżowania z ulicą Hippiczną do Podkowy. Przy dobrej pogodzie wykonawca ułoży jeszcze nawierzchnię na odcinku od Gdańskiej do ronda u zbiegu Jeździeckiej i Słowackiego.

Powstający ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Jeździeckiej (na odcinku od Gdańskiej do ulicy Podkowa) to wspólna inwestycja Bydgoszczy i gminy Osielsko. W zorganizowanym dwa lata temu przetargu na projekt i realizację zadania zwyciężyła firma Kompleks-Bud, proponując niecałe pięć milionów złotych. Prace budowlane rozpoczęły się latem tego roku.

Łączna długość nowej infrastruktury dla rowerzystów wynosi około 2,3 km. Jak informuje ZDMiKP, gotowy jest już odcinek od skrzyżowania z ulicą Hippiczną do osiedla Podkowa. – Wykonawca wstrzymał tylko układanie nawierzchni bitumicznej na początkowym odcinku ze względu na ujemne temperatury i opady. Dokończy te roboty przy bardziej sprzyjających warunkach pogodowych – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. Zgodnie z umową, inwestycja w rejonie Myślęcinka miała zakończyć się w 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Zakończyła się rozbudowa bydgoskiego szpitala. Inwestycja pochłonęła miliony złotych [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec z ciemnych ulic
mieszkaniec z ciemnych ulic
1 rok temu

Bogate miasto Bydgoszcz dokłada się niewspółmiernie wysoko względem jakichkolwiek korzyści do budowy drogi dla rowerów dla mieszkańców Osielska, aby ci rekreacyjnie mogli swoimi rowerkami dojeżdżać do Myślęcinka. A mieszkańcom Bydgoszczy w ramach oszczędności wyłącza się oświetlenie ulic i znacznie ogranicza temperatury w placówkach miejskich.
Tak właśnie rządzi wielki gospodarz miasta – Rafał Bruski. Dajcie jemu jeszcze jedną kadencję to pokaże więcej co potrafi.

Rysio
Rysio
1 rok temu

Muszę się pochwalić fajnym zjawiskiem
W poprzednim tygodniu przestały działać światła na skrzyżowaniu Powstańców Warszawy i gdańskiej. No i jadę w godzinach szczytu a tam Powstańców pusta myślę zrobię co to atak zombie ? Ale to tylko brak świateł xD śmierć światłom w Bydgoszczy wszystkim 🙂

Polek
Polek
1 rok temu

Przydałby się jeszcze najważniejszy odcinek czyli od jeździeckiej w doł do myslecinka. I wtedy można byłoby rowerem, hulajnogą jeździć do Bydgoszczy bez wjeżdżania na ulicę.

mirnes
mirnes
1 rok temu

Mieszkaniec ciemnych ulic zapomina, że większa część ulicy Jeździeckiej i cała Podkowa to Bydgoszcz. To więc gmina Osielsko dokłada się do bogatego miasta Bydgoszczy, by jej mieszkańcy mieli wreszcie drogę pieszo-rowerową i mogli czuć się bezpiecznie. A mieszkańcy gminy Osielsko i tak do tej pory mogli rekreacyjnie, bezpiecznie, swoimi drogami rowerowymi dojeżdżać do Myślęcinka.