Bydgoszcz
1C
Opady
97% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 1 • L 1
-0C
Wt
-2C
Sr
0C
Czw
-2C
Pt
-3C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa dobra passa bydgoskiego lotniska. Luty zakończony z dużym wzrostem
lotnisko Bydgoszcz
05.03.2018 | 14:17

Trwa dobra passa bydgoskiego lotniska. Luty zakończony z dużym wzrostem

To czwarty z rzędu udany miesiąc bydgoskiego lotniska.

Na zdjęciu: Port Lotniczy Bydgoszcz przedstawił statystyki za ostatni miesiąc.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Do czterech wzrosła liczba miesięcy, od których lotnisko w Bydgoszczy notuje wzrost pasażerów. W lutym władze portu cieszyły się ze wzrostu o ponad 1/3.

W najkrótszym miesiącu roku lotnisko obsłużyło 23 703 pasażerów. To wzrost o 34,6% w stosunku do analogicznego okresu sprzed dwunastu miesięcy. – Taki wynik był możliwy dzięki uruchomionym w ostatnich miesiącach nowym połączeniom oraz zwiększonej ilości rotacji na prestiżowych trasach z bydgoskiego lotniska – komentuje Artur Niedźwiecki, rzecznik prasowy PLB.

Wśród wspomnianych nowości znalazły się: połączenie do Lwowa (2 razy w tygodniu), do Londynu Luton (3 razy w tygodniu) oraz zwiększona z 5 do 7 tygodniowo liczba rotacji na trasie Bydgoszcz – Frankfurt.  Luty to czwarty kolejny miesiąc wzrostów na bydgoskim lotnisku. Dwucyfrowy postęp port zanotował także w styczniu, gdy z jego usług skorzystało 24 298 osób, czyli 18% więcej niż rok wcześniej.

W 2017 roku na lotnisku zagościło 331,4 tys. osób, czyli nieco mniej niż w 2016. Część straty operacyjnej za miniony rok ma pokryć kwota ponad 1,1 miliona złotych, której przekazanie radni miasta zatwierdzili podczas ubiegłotygodniowej sesji. Dziś, 5 marca, kończy się czas na składanie ofert w ogłoszonym przez urząd marszałkowski przetargu na promocję regionu. Nieoficjalnie wiadomo, że zainteresowany był tylko jeden przewoźnik – Ryanair. Irlandzkie linie w ubiegłym tygodniu poinformowały, że zlikwidują swoją bazę na lotnisku Glasgow International. W związku z tym zimą 2018/2019 mają obsługiwać połączenia Bydgoszczy z Londyn Luton (trzy razy w tygodniu), Londyn Stansted (sześć razy), Dublin (dwa razy), Birmingham (trzy razy) oraz Dusseldorfem (dwa razy).

Powiązane treści