Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa inwestycja warta 25 milionów złotych. Niebawem kolejne zmiany w ruchu na Smukalskiej
smukalska bydgoszcz
05.10.2021 | 13:43

Trwa inwestycja warta 25 milionów złotych. Niebawem kolejne zmiany w ruchu na Smukalskiej

Na zdjęciu: Niebawem na kolejnym - prawie kilometrowym - fragmencie Smukalskiej wprowadzone zostanie zwężenie jezdni.

Fot. ZDMiKP

Trwają zaawansowane prace przy przebudowie ulicy Smukalskiej. ZDMiKP przedstawił aktualny postęp zadania wartego ponad 25 milionów złotych.

W kwietniu tego roku ZDMiKP podpisał umowę z firmą Strabag na wykonanie rozbudowy Smukalskiej na odcinku od Błądzimskiej do Rajskiej. Inwestycja, wyceniona na ponad 25 milionów złotych, rozpoczęła się od wycinek drzew i krzewów oraz rozbiórki istniejących nawierzchni. Później rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej. Obecnie trwają prace przy poszczególnych warstwach nowej nawierzchni.

Wykonano podbudowę pomocniczą na całej szerokości przyszłej jezdni (na odcinku 255 metrów) oraz na jezdni istniejącej o długości 575 metrów. Wykonywane jest również koryto przyszłej jezdni i trwa budowa nasypu na ulicy Biwakowej. Prowadzone są dalsze prace ziemne i energetyczne i kontynuowane są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej – wylicza Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Kierowcy jadący Smukalską muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Obecnie na odcinku od Błądzimskiej do Drzycimskiej obowiązuje ruch wahadłowy sterowany za pomocą całodobowej sygnalizacji świetlnej. Zamknięty został też wlot ulicy Smętowskiej. Drogowcy zapowiadają, że już niebawem nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu. – Zwężenie wprowadzone zostanie na dalszym – prawie kilometrowym odcinku. Ruch będzie odbywał się wahadłowo – wyjaśnia Okoński.

Modernizacja Smukalskiej ma zakończyć się w 2023 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
19 dni temu

Zacznijcie w koncu robić odcinek Bladzimska-Drzycimska jak było obiecane.

Powiązane treści