[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa inwestycja warta 25 milionów złotych. Niebawem kolejne zmiany w ruchu na Smukalskiej

Dodano: 05.10.2021 | 13:43

Na zdjęciu: Niebawem na kolejnym - prawie kilometrowym - fragmencie Smukalskiej wprowadzone zostanie zwężenie jezdni.

Fot. ZDMiKP

Trwają zaawansowane prace przy przebudowie ulicy Smukalskiej. ZDMiKP przedstawił aktualny postęp zadania wartego ponad 25 milionów złotych.

W kwietniu tego roku ZDMiKP podpisał umowę z firmą Strabag na wykonanie rozbudowy Smukalskiej na odcinku od Błądzimskiej do Rajskiej. Inwestycja, wyceniona na ponad 25 milionów złotych, rozpoczęła się od wycinek drzew i krzewów oraz rozbiórki istniejących nawierzchni. Później rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej. Obecnie trwają prace przy poszczególnych warstwach nowej nawierzchni.

Wykonano podbudowę pomocniczą na całej szerokości przyszłej jezdni (na odcinku 255 metrów) oraz na jezdni istniejącej o długości 575 metrów. Wykonywane jest również koryto przyszłej jezdni i trwa budowa nasypu na ulicy Biwakowej. Prowadzone są dalsze prace ziemne i energetyczne i kontynuowane są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej – wylicza Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Kierowcy jadący Smukalską muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Obecnie na odcinku od Błądzimskiej do Drzycimskiej obowiązuje ruch wahadłowy sterowany za pomocą całodobowej sygnalizacji świetlnej. Zamknięty został też wlot ulicy Smętowskiej. Drogowcy zapowiadają, że już niebawem nastąpią kolejne zmiany w organizacji ruchu. – Zwężenie wprowadzone zostanie na dalszym – prawie kilometrowym odcinku. Ruch będzie odbywał się wahadłowo – wyjaśnia Okoński.

Modernizacja Smukalskiej ma zakończyć się w 2023 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
10 miesięcy temu

Zacznijcie w koncu robić odcinek Bladzimska-Drzycimska jak było obiecane.