Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeTrwa kolejny etap przebudowy drogi z Osielska do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
02.09.2020 | 10:56

Trwa kolejny etap przebudowy drogi z Osielska do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

Firma Marbruk realizuje przebudowę kolejnego odcinka ulicy Leśnej. Rozpoczęta wiosną inwestycja ma zakończyć się w listopadzie.

Przebudowa kolejnego odcinka ulicy Leśnej rozpoczęła się pod koniec maja. Obejmuje ona ponad kilometrowy odcinek od Centralnej do Topolowej. Wcześniej, bo w 2018 roku zakończono przebudowę pierwszego fragmentu ulicy – od granicy z Bydgoszczą do ulicy Topolowej. Zakres robót w ramach II etapu obejmie wykonanie sześciometrowej, asfaltowej jezdni, zjazdów na posesje z kostki brukowej betonowej, poboczy o szerokości jednego metra, rowów, a także wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 i 1,5 metra oraz dojść do posesji oraz dróg dla rowerów o szerokości 2 metrów.


CZYTAJ TAKŻE: Wycinka drzew przy Szosie Gdańskiej. Gmina wyjaśnia jej powód


Po zakończeniu prac na kolejnym fragmencie Leśnej zostanie wprowadzona strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h. W ramach przebudowy powstaną także wyniesione skrzyżowania z ulicami: Platanową, Jałowcową, Świerkową oraz wyniesione przejście dla pieszych przy ulicy Dębowej. Powstaną też zatoki autobusowe o szerokości 3 metrów, przy których zamontowane zostaną wiaty przystankowe. Leśna zyska też 17 sztuk nowych latarni z oprawami typu LED.

Zaawansowane prace na Leśnej rozpoczęły się na przełomie maja i czerwca – odcinek pomiędzy ulicą Centralną a Topolową został zamknięty dla ruchu tranzytowego. Objazd został poprowadzony ulicami: Topolową, Poprzeczną i Wiązową. Na razie pierwsze warstwy asfaltu pojawiły się na odcinku od Topolowej do Cisowej, a podbudowa – od Cisowej do Magnoliowej. Na pozostałym odcinku dopiero pojawiają się krawężniki.

Planowo prace mają zakończyć się w listopadzie 2020 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści