Bydgoszcz
17C
Opady
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 18 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrwa konflikt Polonii z juniorami. Kibice zabrali głos
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (53)
05.08.2016 | 11:22

Trwa konflikt Polonii z juniorami. Kibice zabrali głos

W piątek bydgoscy żużlowcy zmierzą się z Polonią Piła.

Na zdjęciu: Kibice Polonii wystosowali oświadczenie.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Nadal nie doszło porozumienia Władysława Golloba z juniorami bydgoskiego klubu – Damianem Stalkowskim i Patrykiem Sitarkiem. Oświadczenie w tej sprawie postanowili wydać kibice Polonii.

Konflikt trwa od początku lipca, gdy obaj juniorzy odmówili wyjścia na trening, tłumacząc to chęcią oszczędzania sprzętu. Klub ukarał ich naganą i ostrzeżeniem, po czym zawodnicy przedstawili zwolnienia lekarskie. Następnie obie strony porozumiewały się za pomocą mediów i prawników.

W piątek oświadczenie w sprawie konfliktu wydali kibice Polonii. Poniżej jego treść.

Jako kibice zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Biało-Czerwone Pokolenie” od dłuższego czasu przyglądamy się sytuacji i zamieszaniu, które wywołała tzw. „afera z juniorami” w żużlowej Polonii.

Przez dłuższy czas nie zabieraliśmy głosu, aby w przeciwieństwie do lokalnych mediów niepotrzebnie nie nagłaśniać wewnętrznych spraw drużyny.

Niestety, „serial” z juniorami w roli głównej trwa w najlepsze i nie zanosi się na to, aby miał on być zakończony w najbliższym czasie. Jako stowarzyszenie, któremu wszystkie polonijne sekcje – podlegające niegdyś pod jeden wielki klub – są bliskie, umożliwiliśmy każdej ze stron swobodne wypowiedzenie się w powyższym temacie i przedstawienie swoich kwestii względem nas kibiców.

Z zaproponowanej przez nas formy upublicznienia swoich racji skorzystała tylko jedna strona. Nie naszą kwestią jest ocena, kto ma rację. Naszym nadrzędnym celem jest dbanie o Polonię, wszystkie podmioty ją stanowiące, o jej wizerunek, tradycję i honor. W chwili obecnej na medialnych przepychankach traci przede wszystkim Polonia.

Dlatego apelujemy, aby sprawy wewnętrzne pozostały na Sportowej 2. Rolą zawodnika jest startować, trenować i zdobywać punkty dla swojego zespołu. Rolą trenera jest prowadzenie zespołu, w wybrany przez siebie sposób, a rolą prezesa jest umożliwienie powyższych poprzez zapewnienie odpowiednich środków, sprzętu oraz infrastruktury. Zatem jeszcze raz mówimy – Drodzy Państwo, dokończcie rozmowy poza opinią publiczną, obecna sytuacja nikomu nie służy. Niech dobre imię klubu założonego 96 lat temu przez Edmunda Szyca i jego bydgoskich kolegów nie będzie szargane.”

Z poważaniem
Przewodniczący Stowarzyszenia
„Biało-Czerwone Pokolenie”
Łukasz Rybski


Powiązane treści