Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaKoronowoFotorelacjeTrwa montaż pomostu w Pieczyskach. Koszt inwestycji to 2 mln 395 tys. zł
23.10.2023 | 09:15

Trwa montaż pomostu w Pieczyskach. Koszt inwestycji to 2 mln 395 tys. zł

Zdjęcia: exbee

Niedawno rozpoczęły się prace związane z montażem pomostu na plaży w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim.

W 2021 roku przeprowadzono modernizację plaży gminnej w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim. Zakres robót był spory. Między innymi zdemontowano starą i zniszczoną infrastrukturę, wyprofilowano teren, wykonano promenadę z desek kompozytowych, taras, zejście na plażę, wiaty, plac zabaw, zamontowano latarnie, obiekty małej architektury, posadzono roślinność. Prace trwały dwa miesiące. Koszt wyniósł 1 mln 343 tys. zł.

Koszt zadania to 2 mln 395 tys. zł

Później – w ramach innego zadania – wykonano też toalety. Teraz przyszedł czas na nowy pomost. Gmina Koronowo przeprowadziła przetarg na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Postępowanie wygrała firma PPHU Dekar Olszewski Dariusz z siedzibą w Jakubowicach Konińskich (województwo lubelskie). Koszt zadania to 2 mln 395 tys. zł. Samorząd pozyskał częściowo środki zewnętrzne na ten cel.

Rozpoczął się montaż

Nowy pomost ma kształt odwróconej litery E. Niedawno rozpoczęły się prace związane z montażem pomostu. Obiekt przetransportowano nad zatoczkę w pobliżu zapory wodnej w Pieczyskach, gdzie zamontowano poszczególne elementy i następnie wodą holowano pomost w miejsce docelowe – plażę w Pieczyskach. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne w holowanie zaangażowano strażaków.

„Myślę, że to piękna inwestycja”

– Po prawie czterech latach uzyskiwania zgód, pozwoleń na budowę, uzgodnień z różnymi gestorami, biurokratycznej ogromnej pracy w końcu nastał ten dzień, że stawiamy pomost na Pieczyskach – przekazał w mediach społecznościowych burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Jest to wielki pomost z oświetleniem, dostosowany do osób niepełnosprawnych. Myślę, że to piękna inwestycja – dodał samorządowiec.

Burmistrz przekazał nam, że prace mają zakończyć się do 30 listopada br.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
7 miesięcy temu

Oby bez reklamacji ?, bo jak do tej pory nie bardzo . Zanim zobaczymy odwrócone( E)to ja zapytam a co dzieje się z starym pomostem ?, mam tu na uwadze deskami i elementami stalowymi ?. Bo deski na opał mogą się przydać potrzebującym idzie zima a części metalowe przy dzisiejszych cenach złomu to trochę kasy ?, dlatego zapytuje co z tym zrobił Pan burmistrz do tej pory nic nie wiadomo ?

Karol
Karol
7 miesięcy temu

Latem trudno jest w Pieczyskach zacumować jachtem gdziekolwiek by coś zjeść czy pójść na lody z dziećmi
Może ten pomost trochę rozwiąże ten problem?

Berlin
Berlin
7 miesięcy temu

Karol – stary pomost tez był pływający i rozwiązywał Twój problem . Tylko gdzie on jest to jest problem bo pieniądze jakie kosztował były podatnika .

Marian
Marian
7 miesięcy temu

Już to widzę Litera ( E) i chłopca który spełnia swoje dziecięce marzenia z wielkim misiem siedzący na pomoście w strefie podświetlonej na ławce w rytm piosenki ( Biały Miś ) – Hej dziewczyno, spójrz na misia
On przypomni, przypomni chłopca Ci
Nieszczęśliwego białego misia
Który w oczach ma tylko szare łzy
Biały miś, biały miś dla dziewczyny
Którą kocham i będę kochał wciąż
Lecz dziewczyna, lecz dziewczyna jest już z innym
A ja kocham i będę kochał wciąż