Bydgoszcz
2C
Mżawka
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrwa policyjna akcja Znicz 2018. Jak przebiega w regionie?
policja_ KPP Świecie
02.11.2018 | 13:19

Trwa policyjna akcja Znicz 2018. Jak przebiega w regionie?

Najnowsze dane przedstawiła Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Policjanci są obecni w pobliżu dróg do cmentarzy w regionie.

Fot. KPP Świecie

W całym kraju trwa policyjna akcja Znicz 2018. Na polskich drogach od środy w 193 wypadkach zginęło 21 osób, a 218 zostało rannych. Jakie dane są w naszym regionie?

Takowe przedstawiła dzisiaj komenda wojewódzka policji w Bydgoszczy. – Na drogach naszego regionu doszło do jednego wypadku, w którym nikt nie zginął, a dwie osoby zostały ranne – informuje asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w miejscowości Okonin (okolice Grudziądza), gdzie w czwartkowe popołudnie prowadzący motorower zderzył się z osobowym volkswagenem golfem. Poszkodowane zostały dwie osoby – prowadzący jednoślad oraz pasażerka auta osobowego, które zabrano do szpitala. Jak dodaje asp. Duziak, w całym regionie odnotowano za to 191 kolizji, a funkcjonariusze podczas dwóch dni akcji (od środowego popołudnia i cały czwartkowy dzień) zatrzymali dwudziestu kierujących, którzy wsiedli za kółko będąc w stanie nietrzeźwym.

Policjanci są obecni w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych do najważniejszych nekropolii. – Ich zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo osób chcących odwiedzić groby najbliższych – podkreśla asp. Duziak. Jak mówi, funkcjonariusze w dalszym ciągu zwracać będą uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzać ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Policyjna akcja Znicz 2018 zakończy się w niedzielę o 22:00.

W Bydgoszczy wczoraj późnym popołudniem doszło do groźnego zderzenia dwóch aut osobowych przy ul. Armii Krajowej, natomiast dzisiaj rano przy ul. Fordońskiej auto osobowe zderzyło się z rowerzystą. W obu zdarzeniach ucierpiały dwie osoby, które zabrano do szpitala na szczegółowe badania.


Powiązane treści