Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa przebudowa ulic na OM 1000-lecia w Koronowie. Wykonawca ma opóźnienia

Dodano: 08.01.2023 | 16:30

Na zdjęciu: Ulica Bukowa w Koronowie.

Fot. IN

To kolejny etap prac związanych z przebudową ulic w tym miejscu. Zakres robót jest spory. Obecnie prowadzone prace zostały wycenione na 2 mln 496 tys. zł. Niestety, wykonawca ma opóźnienia.

Pierwszy etap obejmował przebudowę nawierzchni ulic, sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej z odcinkami przyłączy i przykanalików oraz budowę sieci kanalizacji deszczowej i odcinka sieci wodociągowej spinającej istniejącą sieć na ul. Konopnickiej oraz części ul. Bukowej (od ul. Witosa do ul. Konopnickiej). Prace rozpoczęły się w 2018 roku, a zakończyły w 2019. Wykonawcą inwestycji była firma Wimar.

Pierwszy przetarg unieważniony

Teraz przyszedł czas na fragment ulicy Bukowej (od ul. Konopnickiej do ul. Klonowej), ulicę Topolową (od ul. Bukowej do ul. Brzozowej) i ulicę Brzozową (od ul. Konopnickiej do ul. Topolowej). Pierwszy przetarg został unieważniony. Powód? Informacje w dokumentacji były nieprecyzyjne. W związku z powyższym zamawiający uznał, iż w wyniku ujawnienia się (na skutek analizy pytań wykonawców) potrzeby znaczącego rozszerzenia zakresu zamówienia, dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

Drugie postępowanie wygrała koronowska firma

W drugim przetargu do postępowania przystąpiło pięć firm. Najwięcej za wykonanie inwestycji zażądała firma ProjBud (3 mln 680 tys. zł), a najmniej Kompleks-Bud (2 mln 496 tys. zł). Przetarg wygrała firma Kompleks-Bud z Koronowa. Zakres robót jest spory. Obejmuje on przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.

Opóźnienia wykonawcy

Umowa na to zadanie została podpisana 19 sierpnia. W dokumencie istnieje zapis, że termin wykonania przedmiotu umowy to cztery miesiące od dnia jej podpisania. Oznacza to, że prace powinny zakończyć się do końca 2022 roku. Tymczasem wykonawca prowadzi tylko prace na ul. Bukowej. Żadne prace nie zostały jeszcze wykonane na ul. Topolowej i Brzozowej.

O powody postanowiliśmy zapytać burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego. – Tak, to prawda wykonawca ma opóźnienia – przyznaje nam włodarz. – Nie wszedł jeszcze na ulice Topolową i Brzozową. Opóźnienia wynikają z tego, że wykonawca, czyli koronowska firma Kompleks-Bud miał problemy ze starostwem w sprawie wprowadzenia stałej organizacji ruchu – wyjaśnia burmistrz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments