Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoKomunikacjaTrwa przebudowa ulicy Leśnej. Będą zmiany w ruchu
leśna osielsko remont
20.05.2020 | 11:53

Trwa przebudowa ulicy Leśnej. Będą zmiany w ruchu

Na zdjęciu: Od poniedziałku, 25 maja rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Leśnej.

Fot. Gmina Osielsko

Gmina Osielsko informuje, że od poniedziałku, 25 maja zamknięty zostanie odcinek ulicy Leśnej w Osielsku. Ma to związek z kolejnym etapem przebudowy drogi.

Odcinek Leśnej pomiędzy ulicą Centralną a Topolową zostanie zamknięty dla ruchu tranzytowego. – Pozwoli to rozpocząć właściwe prace drogowe – przebudowę jezdni, chodnika i budowę ścieżki rowerowej – podkreśla gmina. W związku z zamknięciem Leśnej, wyznaczony zostanie objazd – zostanie on poprowadzony ulicami: Topolową, Poprzeczną i Wiązową. Na czas przebudowy nastąpi także likwidacja przystanków autobusowych na linii 98 Osielsko/Cisowa i Osielsko/Lipowa. – W ich miejsce na trasie objazdu będą funkcjonować przystanki na ul. Poprzecznej przy skrzyżowaniu z Zacisze/Jarzębinowej, przystanek Osielsko/Wiązowa i Osielsko/Leśna – dodaje samorząd.

Gmina Osielsko przeprosiła także za przedłużające się utrudnienia na ulicy Leśnej w ostatnich dwóch tygodniach. – Opóźnienie wprowadzenia trasy objazdowej wynika z przedłużających się procedur zatwierdzenia projektu tymczasowej organizacji ruchu, bez którego dokonanie zamknięcia ulicy nie jest możliwe – informuje.


CZYTAJ TAKŻE: Znamy lokalizację nowej szkoły w Niemczu


Drugi etap rozbudowy ulicy Leśnej w Osielsku i Czarnówczynie obejmuje ponad kilometrowy odcinek od Centralnej do Topolowej. Wcześniej, bo w 2018 roku zakończono przebudowę pierwszego fragmentu ulicy – od granicy z Bydgoszczą do ulicy Topolowej. Zakres robót w ramach II etapu obejmie wykonanie sześciometrowej, asfaltowej jezdni, zjazdów na posesje z kostki brukowej betonowej, poboczy o szerokości jednego metra, rowów, a także wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 i 1,5 metra oraz dojść do posesji oraz dróg dla rowerów o szerokości 2 metrów.

Po zakończeniu prac na kolejnym fragmencie Leśnej zostanie wprowadzona strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h. W ramach przebudowy powstaną także wyniesione skrzyżowania z ulicami: Platanową, Jałowcową, Świerkową oraz wyniesione przejście dla pieszych przy ulicy Dębowej. Powstaną też zatoki autobusowe o szerokości 3 metrów, przy których zamontowane zostaną wiaty przystankowe. Leśna zyska też 17 sztuk nowych latarni z oprawami typu LED.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści