Bydgoszcz
19C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwa przyjmowanie wniosków na Kartę Inowrocławianina
Karta Inowrocławianina
04.01.2017 | 11:57

Trwa przyjmowanie wniosków na Kartę Inowrocławianina

Warunkiem otrzymania karty jest m.in. zamieszkanie na terenie Miasta Inowrocławia

Na zdjęciu: Karta Inowrocławianina

Fot. UMI

W inowrocławskim ratuszu oraz kilku innych punktach można już składać wnioski o wydanie Karty Inowrocławianina. Dzięki niej będzie można otrzymać ulgi w kilku miejskich instytucjach. A to dopiero początek.

O 20 procent mniej za bilety miesięczne, wejście na basen lub lodowisko będą płacić posiadacze Karty Inowrocławianina. Przysługiwała im będzie również 20-procentowa zniżka na imprezy organizowane przez Kujawskie Centrum.

W Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta, siedzibie InLOT (ul. Królowej Jadwigi 3), Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  przyjmowane są wnioski na kartę.

To nowy pomysł miasta na zwiększenie dostępności do usług miejskich instytucji, poprawę warunków życia oraz poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkanie na terenie Miasta Inowrocławia i rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych albo podatku rolnego z tytułu prowadzonego gospodarstwa w tutejszym Urzędzie Skarbowym.

Na razie zniżki dotyczą tylko instytucji miejskich, ale mile widziane są propozycje ze strony tutejszych przedsiębiorców – właścicieli restauracji, sklepów itp. W uchwale dotyczącej powstania Karty Inowrocławianina jest bowiem zapis, że partnerem w realizacji projektu może być sektor prywatny, który może przyłączyć się na podstawie odrębnego porozumienia. Dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli możliwość nie tylko zwiększenia liczby klientów, ale też sporej promocji.

Aby wypełnić wniosek o wydanie Karty Inowrocławianina, należy do punktu jego składania dostarczyć kopię pierwszej strony zeznania PIT-a oraz przekazać do wglądu dowód osobisty. Można też składać wnioski o karty dla swoich dzieci lub podopiecznych.

Na początek w „Karcie Inowrocławianina”:

– 20-procentowa zniżka od obowiązujących cen przy zakupie biletów terminowych imiennych uprawniających do przejazdu komunikacją miejską na terenie Miasta Inowrocławia

– 20-procentowa zniżka od obowiązujących cen przy zakupie biletów jednorazowych lub karnetów na obiektach administrowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji objętych cennikami

– bezpłatne wejście na taras widokowy tężni solankowej;

– 20-procentowa zniżka od obowiązujących cen na zakup biletu uprawniającego do korzystania z oferty Kujawskiego Centrum Kultury.


Powiązane treści