Trwa remont bydgoskiego budynku. Powstał w XIX wieku
Dodano: 24.09.2023 | 09:05Na zdjęciu: Trwa remont kamienicy z XIX wieku.
Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
Trwa remont jednego z budynków w Bydgoszczy. Powstał on pod koniec XIX wieku.
Obecnie trwa remont budynku z numerem 35 znajdującego się przy ul. gen. J. Dąbrowskiego w Bydgoszczy. Jest to piętrowa kamienica z nieużytkowym poddaszem, która powstała w 1890 roku. Pełni ona funkcję mieszkalną.
Na zniszczonej elewacji zachowały się naczółki i obramienia okien oraz gzymsów. Remont obiektu ma na celu odnowienie m.in. elewacji frontowej. Został on zlecony przez wspólnotę zarządzaną przez ADM. Koszt prac wynosi 80 tys. zł i zakończą się one w przyszłym miesiącu.
W ostatnich latach przy ul. gen. J. Dąbrowskiego wyremontowano również budynki z numerami 31 i 33, a także kamienicę z czerwonej licowanej cegły znajdującą się przy skrzyżowaniu z ul. W. Rogali.
- Kolejna edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki! Przygotowano wiele atrakcji - 12 października 2023
- Nowe atrakcje nad Starym Kanałem Bydgoskim! Mają pojawić się jeszcze w tym roku - 12 października 2023
- Nowości w Multikinie! Odbędzie się kilka filmowych premier - 12 października 2023