[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa remont kolejnej kamienicy. Tym razem znajduje się ona przy ul. Gdańskiej

Dodano: 24.08.2022 | 12:20

Na zdjęciu: Remontowane są kamienice przy ul. Gdańskiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Dzięki remontowi kolejnej kamienicy ul. Gdańska zyskuje estetyczny wygląd. Obecnie odnawiany jest kolejny ponad stuletni budynek.

Remontowana jest kamienica z numerem 148 naprzeciwko kompleksu koszarowego za skrzyżowaniem z ul. Kamienną. Została ona wybudowana ok. 1911 roku na planie zbliżonym do prostokąta. Składa się z trzech kondygnacji, posiada nieużytkowe poddasze i pełni funkcję mieszkalną.

Przód budynku zdobią dwuskrzydłowe drzwi z łukowym naświetlem. Parter jest oddzielony od pięter gzymsem, a wokół okien znajdują się opaski. Remont obejmuje remont frontowej elewacji, ocieplenie budynku i wymianę stolarki. Prace mają zakończyć się jesienią.

Natomiast remont sąsiedniej kamienicy z numerem 146 dobiega końca. Została ona wybudowana w 1910 roku na planie litery “L”. Obok przejazdu bramnego znajduje się lokal usługowy. Elewacja zyskała po remoncie boniowanie na parterze i odnowiono opaski wokół okien.

Rozpoczęły się przygotowania do remontu kolejnej kamienicy przy ul. Gdańskiej. Odnowiony zostanie zabytkowy budynek nr 96 niedaleko skrzyżowania z ul. Jana Karola Chodkiewicza.

W ostatnim czasie rozpoczęły się również remonty innych kamienic. Więcej informacji jest dostępnych tutaj: https://metropoliabydgoska.pl/trwaja-remonty-trzech-kamienic-na-jednej-ulicy-budynki-z-poczatku-xx-wieku-zostana-odnowione/.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments