Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa utwardzanie gruntówki na Miedzyniu. Do inwestycji dołożyli się mieszkańcy
szczytowa bydgoszcz
17.04.2020 | 10:15

Trwa utwardzanie gruntówki na Miedzyniu. Do inwestycji dołożyli się mieszkańcy

Na zdjęciu: Prace na ulicy Szczytowej odbywają się na odcinku od Wiśniowej do Paprociej.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Trwa utwardzanie blisko 300-metrowego odcinka ulicy Szczytowej na osiedlu Miedzyń. Zadanie zleciło stowarzyszenie mieszkańców korzystające z programu inicjatyw lokalnych 25/75.

Prace budowlane na odcinku od ulicy Wiśniowej do Paprociej rozpoczęły się w marcu. W ich ramach wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej; powstaną także zatoki postojowe, zjazdy oraz dojścia do posesji. Wzdłuż jezdni wytyczono również ściek uliczny prowadzący wodę opadową do wpustów. Zaplanowano też wykonanie krótkiego odcinka chodnika, który będzie połączony z istniejącym ciągiem pieszym wzdłuż ulicy Paprociej.

Jak podkreśla ZDMiKP, prace budowlane pochłoną 590 tysięcy złotych. Będą one objęte 6-letnią gwarancją. Inwestycja jest realizowana dzięki inicjatywie mieszkańców ulicy Szczytowej, którzy powołali stowarzyszenie i skorzystali z programu „25/75″ – w jego ramach musieli oni wpłacić wkład własny na poziomie 20 procent kosztów utwardzenia. Pozostałe środki zabezpieczyło natomiast miasto Bydgoszcz.

W tegorocznym budżecie miasta na utwardzanie dróg gruntowych przeznaczono 42 miliony złotych. Środki te zostały zapisane m.in. na zakończenie prac budowlanych na ulicach, znajdujących się w I etapie wieloletniego programu przebudowy „gruntówek”: Łubinowej, Kaplicznej, Jeżynowej, Botanicznej, Siedleckiej i Siewnej, a także na opracowanie projektów dla ulic objętych II edycją programu: Sowiej, Odrzańskiej, Podhalańskiej, Wejherowskiej, Gradowej, Wycieczkowej, Platynowej, Bortnowskiego (od Wyzwolenia do Dorodnej), Gościeradzkiej, Krynickiej, Przyłubskiej, Kudowskiej, Rajdowej, Pszczelnej, Koguciej, Strusiej, Legnickiej, Otorowskiej, Indyczej i Gęsiej. W tym dziale budżetu wpisano także przebudowę ulicy Smukalskiej na odcinku od ul. Błądzimskiej do ul. Rajskiej – aktualnie trwają prace przygotowawcze do tej inwestycji.

Ponadto, miasto kontynuuje także utwardzanie dróg gruntowych płytami ażurowymi. W najbliższych miesiącach tańsze rozwiązanie będzie zastosowane na ulicach: Turystycznej, Letniskowej, Partyzantów, Rozłogi, Widok, Siemaszkowej, Jordanowskiej i Agatowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści