Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITrwają policyjne kontrole. Wstępne podsumowanie „Majówki”: zginęły trzy osoby!
01.05.2017 | 14:57

Trwają policyjne kontrole. Wstępne podsumowanie „Majówki”: zginęły trzy osoby!

Od piątku do niedzieli na kujawsko-pomorskich drogach zginęły trzy osoby.

Na zdjęciu: Trwa majówka - trwają kontrole policji na drogach.

Fot. Stanisław Gazda

Od piątku kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „Bezpieczny majowy weekend”. Akcja będzie prowadzona do środy (3.05.17). Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Razem z policjantami służbę pełnią strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze ITD.

Długi majowy weekend to czas wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Z tego powodu trwają policyjne działania. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli.

Policjanci reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, ujawniają i eliminują z ruchu kierowców będących pod wpływem alkoholu, zwracają uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

 Wstępne podsumowanie akcji na terenie kujawsko-pomorskiego wygląda następująco: od piątku (28.04.) do niedzieli (30.04) doszło do 16 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a dziewiętnaście zostało rannych. Policjanci odnotowali 236 kolizji. Zatrzymali 36 pijanych kierowców.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nas samych! Brak zdrowego rozsądku i należytej ostrożności oraz brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii! – mówi podinsp. Monika Chlebicz – Rzecznik Prasowy KWP w Bydgoszczy.


Podobne wpisy

Powiązane treści