Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 16 • L 15
19C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają prace na Grunwaldzkiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu
13.12.2018 | 17:58

Trwają prace na Grunwaldzkiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu

Na zdjęciu: Prace na Grunwaldzkiej mają potrwać jeszcze rok.

Fot. Karol Szymak/archiwum

W czwartek został udostępniony dla ruchu odcinek ul. Grunwaldzkiej na Osowej Górze. Prace na jednej z głównych arterii miasta potrwają jeszcze rok.

Gotowy jest już 600-metrowy odcinek północnej jezdni na wysokości schroniska dla zwierząt. Jednocześnie przełożono ruch na odcinku od ul. Kormoranów do granicy miasta z jezdni południowej na północną. – Pozwoli to firmie Budimex wejść na istniejącą jezdnię, która zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw. Wcześniej wymagać to będzie budowy ścian oporowych i poszerzenia nasypu – informują urzędnicy.

Obecnie kontynuowane są  też prace wyburzeniowe na Czyżkówku (strona północna od ul. Koronowskiej do strugi Flis) i likwidowane są kolizje z sieciami podziemnymi. Zakończenie całej  inwestycji zostało zaplanowane na koniec przyszłego roku. Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej kierowcy mają szybciej dojechać do drogi ekspresowej S5, a w godzinach szczytu unikną korków. Autobusy pojadą do centrum buspasem, a rowerzyści zyskają drogę dla jednośladów. Koszt prac to 75,8 mln zł.


Powiązane treści