Bydgoszcz
11C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 13 • L 10
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają prace na Grunwaldzkiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu
saperów_remont_karolszymak (5)
13.12.2018 | 17:58

Trwają prace na Grunwaldzkiej. Od czwartku zmiany w organizacji ruchu

Na zdjęciu: Prace na Grunwaldzkiej mają potrwać jeszcze rok.

Fot. Karol Szymak/archiwum

W czwartek został udostępniony dla ruchu odcinek ul. Grunwaldzkiej na Osowej Górze. Prace na jednej z głównych arterii miasta potrwają jeszcze rok.

Gotowy jest już 600-metrowy odcinek północnej jezdni na wysokości schroniska dla zwierząt. Jednocześnie przełożono ruch na odcinku od ul. Kormoranów do granicy miasta z jezdni południowej na północną. – Pozwoli to firmie Budimex wejść na istniejącą jezdnię, która zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw. Wcześniej wymagać to będzie budowy ścian oporowych i poszerzenia nasypu – informują urzędnicy.

Obecnie kontynuowane są  też prace wyburzeniowe na Czyżkówku (strona północna od ul. Koronowskiej do strugi Flis) i likwidowane są kolizje z sieciami podziemnymi. Zakończenie całej  inwestycji zostało zaplanowane na koniec przyszłego roku. Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej kierowcy mają szybciej dojechać do drogi ekspresowej S5, a w godzinach szczytu unikną korków. Autobusy pojadą do centrum buspasem, a rowerzyści zyskają drogę dla jednośladów. Koszt prac to 75,8 mln zł.


Powiązane treści