Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwają prace na Grunwaldzkiej. Rozbudowa postępuje
grunwaldzka bydgoszcz
13.02.2019 | 19:17

Trwają prace na Grunwaldzkiej. Rozbudowa postępuje

Na zdjęciu: Postęp prac przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa rozbudowa ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca powoli przystępuje do prac nad budową nowej jezdni na wysokości osiedla Czyżkówko.

Przebudowa Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Firma Budimex od zeszłego roku prowadzi budowę dwóch dwupasmowych jezdni o długości 4,5 kilometra – nitka w kierunku centrum zostanie wyposażona w buspas. W ramach prac powstanie też sześć kilometrów dróg dla rowerów i 15 km chodników. Rozbudowana arteria ma ułatwić dojazd do węzła drogi ekspresowej S5.

Od grudnia kierowcy jadący w obu kierunkach na odcinku Osowa Góra – Czyżkówko korzystają z nowowybudowanej, południowej jezdni – aktualnie trwają prace modernizacyjne na arterii północnej. Natomiast na odcinku od ulicy Kormoranów do granicy miasta ruch odbywa się po nowej, północnej jezdni.

Jak informuje urząd miasta, Budimex powoli przystępuje do realizacji drugiej jezdni na wysokości Czyżkówka. W pierwszej kolejności wykonywane są prace przy przebudowie uzbrojenia podziemnego. W tym celu dd poniedziałku, 11 lutego zamknięto wlot ulicy Wiejskiej w ulicę Grunwaldzką – utrudnienia mają potrwać do końca miesiąca. Trwa też budowa nowej przeprawy nad Flisem – obecnie wykonywane jest palowanie i stawiane są mury oporowe. Natomiast w miejscu północnej jezdni pomiędzy ulicą Skośną i Kormoranów oraz na odcinku leśnym układane są kolejne warstwy konstrukcyjne. Trwa też budowa ulicy Perliczej, która będzie prowadzić do stacji kolejowej Bydgoszcz Osowa Góra.

Zakończenie rozbudowy Grunwaldzkiej zaplanowano na koniec tego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tymcio
Tymcio
2 lat temu

To dobra informacja, prace postępują bardzo sprawnie, co wróży bardzo optymistycznie na przyszłość i całą realizację.

Powiązane treści